Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Euro Truck Simulator (seria)

Polecane posty

pamiętam jak tysiąąąceee lat temu grałem 18 wheels of steel, bo jarał mnie duży, otwarty świat. ale teraz, gdy mam już need for speedy do jeżdżenia czy gta do biegania z pełną dowolnością nie widzę potrzeby przewożenia ładunku z punktu a do punktu b. w ogóle mało rozumiem jak to kogoś może jarać ;o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Bo to nie są gry dla "mas". To są gry dla fanów tego typu gier, a jednocześnie fanów ciężarówek ^^ To są gry dla odprężenia się, nie spodziewaj się po nich akcji rodem z NFSa. Takie gry mają specyficzny klimat, który trzeba poczuć, to wszystko ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up:

Macie rację. Sam pamiętam te emocje z przewożeniem towarów w 18 wheels of steel . Jako, ze wtedy byłem młody- chciałem być kierowcą TIR-a ( podobnie jak kilka innych zawodów :-) )

Seria jak najbardziej ciekawa- tylko nie dla Wszystkich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza po dodaniu modów. Nie ma to jak włączyc radio. Mieć nocny kurs i jechać w deszczu, przy jakiejś fajnej nucie.

Gra będzie sie rozwijać, bo już jest tworzony przez moderów nowy Mercedes Actros MP IV. sam gram, jeżdżę Scanią po tuningu.

Tylko te trasy monotonne. Przy tych zwykłych drogach mogli postawić domki, a nie tylko lasy i pola.

http://modscenter.pl/index.php

tu macie mody do ETS2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś niesamowicie mnie jarały tego typu gry. A teraz mając ETS 2 pogram góra godzinkę dziennie i nie czuję aż takiej przyjemności z jady mimo tego, iż cisnę cały czas na podłączonej do PC kierownicy. Gra jest dobrze zrobiona, o wiele lepiej od poprzedniczek, ale jednak jakoś nie mogę poczuć tego klimatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się gra dopracowana i naprawdę dobrej jakości, oczywiście chciałoby się jeszcze więcej i jeszcze lepiej.

Osobiście jeżdżę tylko na klawiaturze i mimo to świetnie się bawię, po prostu jedzie się i czas mija w tempie niesamowitym, a jeszcze jak puści się w tle stream jednej z polskich stacji radiowych to klimat i atmosfera wciąga.

Ostatnio twórcy poinformowali że wkrótce doczekamy się nowego patcha z licencjonowanymi ciągnikami, jak na razie potwierdzono że DAV zmieni się na prawdziwego DAF-a, wkrótce ujawnią dwie kolejne marki tylko pytanie Volvo i Iveco czy Volvo i Mercedes. Brak Iveco przeboleję, ale Mercedes musi być licencjonowany, w końcu 3 osiowy Actros wygląda genialnie, szczególnie gdy podda się go paru modyfikacjom i doda pomarańczowe koguty.

Mam też nadzieję że twórcy rozwiną grę, ale nie ulegną pokusie płatnych DLC, lepiej już żeby zrobili pudełkowe dodatki. W końcu nadal brakuje Półwyspu Iberyjskiego i krajów Skandynawskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie są gry dla "mas". To są gry dla fanów tego typu gier, a jednocześnie fanów ciężarówek ^^ To są gry dla odprężenia się, nie spodziewaj się po nich akcji rodem z NFSa. Takie gry mają specyficzny klimat, który trzeba poczuć, to wszystko ^^.

W pełni się zgadzam z tym stwierdzeniem. Mam w swoich zbiorach jedynie pierwszą część Euro Truck Simulator + dodatek pudełkowy "Wielka Brytania" i mogę z całą stanowczością stwierdzić, że masy (czytaj: gracze lubujący komercję) będą tą grą po prostu znudzeni zanim na dobre się ona rozpocznie. Fakt, że posiadanie kierownicy jest więcej, niż rekomendowane jeszcze bardziej zwiększa prawdopodobieństwo sparzenia się na tym tytule :trollface: . To jest pozycja dla koneserów, dla ludzi, którzy wiedzą, czego chcą od rozbudowanego symulatora, dla osób, które aspekt ekonomiczny produkcji przekładają ponad graficzne wodotryski.

Ja cenię tą grę za "wolność", którą nam daje, za długie autostrady, rozbudowane mapy (dodatkowe można ściągać, jako modyfikacje) oraz za pedantyczne odwzorowanie jazdy ciągnikiem siodłowym.

Ponoć "dwójka" daje nam tego wszystkiego jeszcze więcej, więc gdy wejdę w jej posiadanie, to nie omieszkam "skrobnąć" paru słów w tym temacie.

P.S. Dałbym Ci plusa, ale wykorzystałem cały limit na dzisiejszy dzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż ... gra jest przyjemna choć wiele tutaj można by jeszcze polepszyć ( kupujac mam nadzieje ze dorzucilem "malusia" cegielke do rozwijania projektu...a gra odziwo tania nie jest.... bo 80 zl to w sumie sporo jak za tego typu produkcje )

wiec moja prywatna ocena:

plusy:

- przyjemna rozgrywka ( kierownica lub pad... mily relaksik )

- Radio : taki maly dodatek a czlowiek ma wrazenie jakby jechal na real wink_prosty.gif

- Mody .. jeszcze ich nie tak duzo..ale juz mozna jechac z naczepa biedronki ;p

- grafika nie jest najgorsza choc w dzisiejszych czasach mogla by byc nieco lepsza ( jakby mieli chociaz 1/10 takich finansow jaka przeznacza np EA na jeden projekt to kto wie wink_prosty.gif )

- Fajny sposob rozwijania kariery

minusy:

- AI ... wiele do zyczenia ( nagle skrety aut jakby byly przylepione do podloza wink_prosty.gif brak reakcji na kierunkowskazy ito )

- Niemcy Angilia i wzasadzie koniec wink_prosty.gif szkoda ze nie ma np calej polski .. wloch hiszpanii [ moze ktos kiedys "wyedytuje" wiecej )

- Swiatla np na autostradzie...bez oznakowan?

- przycinki ... grafiki

- Hamulce ... o ile hamowanie jest bardzo "zamulaste" o tyle AI czy to osobowka czy TIR potrafii wychamowac momentalnie

Reasumujac: Gra mimo wad naprawde fajna i przyjemna ( rzecz jasna dla osob ktore lubia gry tego typu ) i zapewne dzieki modom i moze nowszym patchom bedzie jeszcze lepsza - warta kupienia :) 8+/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat AI kierowców- jest prawdziwe i zaczerpnięte z Polski i Rosji icon_lol.gif Widok kilkunastotonowej, pędzącej 86 km/h ciężarówki nie robi na nich żadnego wrażenia. I wyprzedzają jak popadnie. Szkoda, ze jeśli jakiś idiota wyprzedzi AI i wyjedzie nam na czołówkę, a my w niego walniemy, to my dostajemy mandat. już 3 razy tak miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz grywam w ETS 2. Długość tras i realistyczne efekty, dźwięki, ciężarówki spowodowały, że gra się bardzo fajnie. Jest to na razie wg. mnie najlepszy symulator kierowcy ciężarówki na rynku. Zaletą jest także cena, która nie jest wysoka. 69 złotych w Media za tak rozbudowaną grę jest bardzo dobrą ofertą. Bardzo polecam ją wszystkim fanom serii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra wymiata mówie to jako fan tej serii. Gram od 18 Wos Haulin. To nalepszy Ets, gra jest realistyczna fajnie że dodali kilka polskich miast, ale jak znam życie to za kilka tygodni bedzię mapa Polski dostępna w necie.

W końcu słychać prawdziwy dzwięk ciężarówki :klaszcze.gif

Gra mnie po prostu urzekła biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej dopracowany obecnie symulator tirów jaki powstał, a w kilka się grało, najbardziej namiętnie w 18 wheels. Ogólnie gierka dla cierpliwych i pasjonatów, i dla tych którzy posiadają dużo czasu. Dla mnie zawsze najwięcej frajdy sprawiało parkowanie, co do łatwych nie należy, zwłaszcza z szoferki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrekpk19

Dzięki za link do strony, tym niemniej poczekam na oficjalny patch, najwyżej pobiorę dodatek później. Kolejny patch ma się ukazać jeszcze w tym tygodniu, ale najpewniej jeszcze nie będzie zawierał nowych licencji.

Przeglądając informacje o grze i ze względu na moje zainteresowania rzucił mi, się w oczy wpis na oficjalnym blogu SCS Software, przed premierą planowali wprowadzenie Eurotunelu. Szkoda że nie znalazł się w finalnej wersji, zdecydowanie bardziej wolałbym podróżować do UK na pokładzie "Le Shuttle" niż promu który jest w grze domyślnie.

Tutaj link do wpisu, może kiedyś twórcy przywrócą te opcję. http://blog.scssoft....eurotunnel.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygodę zacząłem od Hard Truck (nie pamiętam, cz 18 Whels of steal), i mnie zachwycił. Do dziś pamiętam, jak jarałem się na licencję HC, czyli przewożenie ładunków tych bardziej niebezpiecznych. Potem zagrałem w Across America, również dobra gra, ale nie tak bardzo jak stary HT. Potem był Pedal..., Convoy, no i Haulin, w którego zagrałem może z 3 godziny, kompletnie nie czułem satysfakcji z jazdy. W ETS jedynka tez mnie nie przekonał. I teraz ETS2, który znowu przywrócił klimat. Choć jazda jest monotonna, to jedzie się odczuwając satysfakcję, jeszcze te umiejętności, ach... Do tego jeszcze konieczny odpoczynek, to zasypianie. No po prostu dla mnie miodzio

Też uważam, że to specyficzna gra, ktoś kto lubi tak "popracować" nudnie, by potem dostać wynagrodzenie, nowego tira, jemu się to spodoba. Choć lubię zagrać też w akcję, np. w takiego Max Payne 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETS2 strasznie kojarzy mi się z Test Drive'm Unlimited (1) .. brak liniowości .. totalna wolność .. podobnie jak z TDU ma wiele niedopracowań a jednak czlowiek nie potrafi przestac w nia grac :) delektujac sie pokonywaniem setek km ( w TDU wyscig do okola wyspy kiedy jechalo sie jeden wyscig 40 min ) takich gier powinno byc wiecej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszmy się i radujmy!

Oto z małym opóźnieniem wreszcie nadchodzi nowy patch do ETS2, miał mieć premierę w zeszły piątek, ale twórcy woleli dopracować pewne szczegóły.

Najważniejsze zmiany:

-Licencjonowane ciężarówki DAF (zastępują DAV-a)

-Nowa skrzynia biegów w każdej ciężarówce

-Ponad 200 usprawnień mapy Europy

-Do ruchu AI dodano autobusy!!!

-Inteligencja wirtualnych kierowców została znacznie ulepszona

-Pomniejsze zmiany graficzne i nowe oświetlenie naczep.

Jeszcze kilka innych drobnostek, ogólnie patch zacny i co najlepsze niedziałający na pirackich kopiach, oto jak można utrzeć nosa piratom! smile_prosty.gif Trzeba nie mieć wstydu by okradać ekipę SCS, bo naprawdę przy ETS2 odwalili kawał dobrej roboty.

Oczywiście z upływem czasu będą pojawiać się kolejne aktualizacje, czekamy na Volvo i Eurotunel wink_prosty.gif.

Poniżej lik do oficjalnej strony z aktualizacją, oznaczenie patcha to 1.2.5.

http://www.eurotruck....com/update.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam co jest takiego w ETS2, że przegrałem w niej ponad 50 godzin i szczerze nawet mnie to nie interesuje biggrin_prosty.gif Gra jest fenomenalna, SCS wreszcie wyciągnęło wnioski ze swoich niezbyt udanych poprzednich produkcji i zrobiło najlepszego symulatora ciężarówek w historii. Fakt, jest trochę niedoróbek technicznych, w szczególności AI pojazdów, co prawda znacznie ulepszone w najnowszym patchu, ale i tak zdarza im się wpadać na różne genialne pomysły ("o, jedzie ciężarówka 90 na godzinę.. a poczekam sobie, aż się zbliży i dopiero wyjadę"). Ale to tylko drobnostki i myślę, że jestem w stanie z tym żyć. Mam za to nadzieję na jakieś rozszerzenie mapy. Jeśli chodzi o mnie to może nawet być płatne, byle solidne (bardzo bym chciał pojeździć po Skandynawii i chyba sporo osób również).

@nano360 Niestety chyba już piraci poradzili sobie z patchem, bo widziałem już na paru forach jakieś pogłoski. Swoją drogą kupiłem ETS2 jakoś w zeszłym tygodniu na cdp.pl, a dzisiaj się dowiedziałem, że na cdp.pl jest promocja na tenże tytuł i można go nabyć za 39.99 (poprzednio 69.99). Ech, ja i moje szczęście biggrin_prosty.gif Ale nie żałuję, zasłużyli sobie na te 70 złotych smile_prosty.gif Ale jak ktoś jeszcze nie ma, a chce nabyć to śpieszcie się, bo ponoć tylko tydzień ta oferta trwa.

https://cdp.pl/gry/e...uck-simulator-2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pograłem z nowym patchem i mogę już wypisać pierwsze wrażenia.

Po pierwsze sama instalacja trwała trochę długo i czasem może się zdarzyć że instalator aktualizacji pozornie przestanie odpowiadać.

Trzeba po prostu cierpliwie poczekać, jeśli przerwiemy proces instalacji zrobi się nam chaos w plikach i jedyną radą będzie ponowne zainstalowanie całej gry. Jeśli chodzi o najważniejsze rzeczy to:

-Licencjonowany DAF jest praktycznie taki sam jak fikcyjny poprzednik, trochę szkoda bo spodziewałem się czegoś więcej niż zmiany znaczka.

-Przyczepy i ciągniki otrzymały lepsze oświetlenie, światła są teraz bardziej realistyczne.

-Jeśli chodzi o autobusy jako AI to tutaj sprawa wygląda średnio, model zastosowany w grze jest zbyt mały jak na międzynarodowe przejazdy, pewnie jest to spowodowane tym że dla większej maszyny musieli by zrobić inny model jazdy by nie jeździł sztywno.

-Akurat u mnie po instalacji patcha musiałem zmniejszyć odrobinę jakość cieni bo pojawiały się spadki FPS-ów.

-W jednym z poprzednich postów pisałem o przywróceniu Eurotunelu, jak się okazało jest już on w grze. Niestety prezentuje się średnio, co prawda mamy odwzorowany "Le shuttle" ale jest on całkowicie statyczny, jedynym plusem są auta AI wjeżdżające do wagonów.

-Mimo że twórcy chwalili się dużą liczbą nowości na mapie Europy, to moim zdaniem nadal jest wiele wymagających dopracowania szczegółów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sytuacja ze stacjami radiowymi? Wiem, że jest "defaultowa" lista zaproponowana przez SCS Software, ale czy można dodawać do niej inne stacje oraz czy można stworzyć własną playlistę z "empetrójek" znajdujących się na dysku twardym?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...