Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EsDe

Jak skutecznie schłodzić laptopa/netbooka?

Polecane posty

Mam netbooka HP Pavilon dv6 (i7, 4gb ram, Radeon 5650 HD). Często podczas grania w bardziej wymagające gry się przegrzewa, mimo że wyprzedza ich wymagania. Co mogę zrobić by na to zaradzić? Komputer stoi na książce ok. 10 cm nad biurkiem, wszystkie otwory wentelacyjne są odkryte. Podstawka chłodząca za 20 pln nic nie pomogła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zaopatrz się w sprężarkę/sprężone powietrze w puszce (BROŃ BOŻE ODKURZACZ!) i pastę termoprzewodzącą najlepiej pokroju Zalmana STG2

2. Rozkręć laptopa

3. Odkręć system chłodzenia

4 Przeczyść chłodzenie przy użyciu sprężarki etc.

5. Dokładnie wyczyść pastę termoprzewodzącą zmywaczem do paznocki bądź izopropanolem

6. Nałóż nową pastę

7. Skręć wszystko w jedną całość i ciesz się ciszą i chłodem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nakładaniem pasty uważaj, jeśli nigdy tego nie robiłeś to lepiej zrób to z kimś kto się na tym zna. Poza tym samo odkręcenie obudowy, usunięcie paprochów z siatek i dokładne odkurzenie sprężonym powietrzem (zwłaszcza układu chłodzenia) powinno załatwić sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna zaszkodzić ale jakiś nadzwyczajnych efektów bym się nie spodziewał. Ja miewałem problemy z temperaturą w laptopie i zawsze po przedmuchaniu i usunięciu kłębków kurzu wszystko wracało do normy. Jeśli masz łatwy dostęp do układu chłodzenia po odkręceniu tylnej klapki, to radzę postawić na regularne czyszczenie (co kila miesięcy w zależności od potrzeb). Jeśli mimo tego problem będzie występował będziesz musiał spróbować wymienić pastę termoprzewodzącą, ale tak jak wcześniej wspominałem w tym wypadku działaj ostrożnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...