Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Berasny

Rozwiązany: Problem z komputerem/karta graficzna/monitorem.

Polecane posty

Witam!

Mam problem ... a mianowicie gdy odpalam komputer przynajmniej raz dziennie dzieje sie tak ze gdy juz wlacze komputer.. odpale skype,gg,steam i inne pierdoly Ekran Gaśnie ... a po chwili gasnie z nim myszka i klawiatura ... jedynym wyjsciem z tej sytuacji jest albo (bo nie zawsze pomaga) reset pc albo calkowite wylaczanie go poprzez przytrzymanie głownego guzika do uruchomienia kompa ...

Odpalam kompa ponownie ( zawsze gdy juz to sie staniee..wylaczam kompa i czekam gdzies z 5-10minut)...wszystko jest ok.. wlaczam np. League of Legends...zagram dwie rundy potem ide na Skyrim (gralem juz godzine) robie jedna misje w skyrim i bęc znowu to samo.. Najpierw znika ekran..potem kolega z ktorym rozmawiam na skyp cichnie ...potem robi sie dosc dziwy dzwiek jak stara płyta czy strzaly z karabinu... i komp sie wylacza lub sam resetuje luuub.. pojawia sie niebieski ekran... na nim w jest dosc sporo napisane ... pojawiaja sie na tym ekranie również odliczanie i sie resetuje..nie mam pojecia wgl o co chodzi... mysle ze to moze byc karta graficzna lub monitor.. poniewaz karte graficzna zmienialem gdzies około w lipcu 2012 roku... a monitor gdzies w styczniu.. jezeli bedzie taka potrzeba to udziele dodatkowych informacji. :)

PS.To się juz dzieje jakies pół roku ...nie znam sie na sprzecie komputerowym (mam 15 lat) dlatego wole dokladnie opisac problem i potem kombinowac :)

Dziękuje za wszelką pomoc . :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz - 520 W , Tracer , a model jezeli dobrze patrze to : AC-230V 50HZ

Karta graficzna: AMD Redeon HD 6700 Series

Voltages:

-VIN0 0.95 V 0.95V 1.10 V

Temperatures:

- TMPIN0 44*C (111F) 43*C (109*F) 44*C (111*F)

(chyba) Płyta głowna:

Hitachi HDP725050GLA360:

Temperatures:

-Assembly 32*C(89*F) 30*C (85*F) 32*C(89*F)

Dzisiaj byłem w sklepie ze sprzetem komputerowym i kupiłem nowy kabel do monitora...mam nadzieje ze to pomorze... ale wątpie .. :c

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

3dni temu kupilem nowy kabel do monitora bo ostatni raz kupowalem kabel 6 lat temu..przez 2 dni bylo slicznie.. wczoraj juz sie wylaczal.. to go dokladnie wyczyscilem z kurzu .. i dzisiaj juz jest sytuacja krytyczna.. poniewaz mam podejrzenia ze wysiadla karta graficzna.. poniewaz wszystko sie uruchamia ( jest dzwiek windowsa ) skypa itd.. a na monitorze NIC,ciemno.. podlaczylem monitor pod procesor i chodzilo .. karty graficznej wtedy nie widzial... wiec to nie wina monitora...może to od temperatury karty ??? Moze to wina zasilacza?? Pomóżcie prosze..bo inaczej bd musial leciec do informatyków.. :c

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Na 90% to wina zasilacza - korzystanie z noanem'ów jest zagrożeniem do dla sprzętu i o ile wcześniej powodował "tylko" jakieś dziwne błędy, to teraz najprawdopodobniej karta graficzna jest spalona.

Takie porady - lepiej nie ryzykować dalej z tym zasilaczem.

Sprawdź z INNYM zasilaczem (markowym oczywiście) i inną kartą graficzną - jak zadziała, a później z innym zasilaczem i Twoją kartą graficzną.

Jak nie będzie działać przy 2 sposobie, to znaczy że zasilacz uszkodził kartę graficzną i raczej odratować się jej nie da.

Jak będzie działać, to znaczy że zasilacz już po prostu kończy swój żywot i lepiej było by go czym prędzej wymienić, bo jak się spali, to może zabrać ze sobą resztę sprzętu.

PS.

A to się nie wyklucza.

Pomóżcie prosze..bo inaczej bd musial leciec do informatyków.. :c

Serwisantów, tak dokładniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...