Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagi88

Rozwiązany: nowy komputer nie startuje

Polecane posty

Witam.

Kumpiłem kompa na części:

- procek: Intel CORE i5-3470 3,2GHz

- grafika: XFX Radeon HD7850 Core Edition 1GB

- płyta główna: MSI B75A-G43 Intel B75 LGA 1155

- zasilacz: XFX Core 550W 120mm 80+

- pamięć: GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9

- dysk: Hitachi 500gb sata

- nagrywarka: DVD-RW Pioneer DVR-219LBK

- obudowa: SilentiumPC Brutus 410

Po złożeniu komp nie odpala. Przy starcie zaczynają kręcić się wszystkie wiatraki (obudowy, grafiki, coolera i zasilacza) i po chwili, niespełna po seknudzie, wysiada zasilanie i wszystko pada. Po kilku sekundach komputer samoczynnie próbuje wystartować lecz efekt jest identyczny - wiatraki startują by po sekundzie zdechnąć. Na monitorze nic się nie wyświetla.

tak to wygląda:

Co o tym myślicie - w czym tkwi problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej postawił na płytę główną, bo procek czy działa, czy nie to wiatrak powinien się kręcić, a tutaj jakby mu mocy brakło, a zasilacz sprawny i z reguły procki rzadko bywają uszkodzone.

Musisz sprawdzić jakoś płytę główną. :) Jak się okaże dobra, no to procesor...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie - wiatrak może się nie kręcić lub tylko drgać - wszystko zależy od tego, jak rozwiązaną automatyczną regulację obrotów oraz co to za wiatrak - niektóre potrzebują więcej prądu niż inne, żeby od drgnięć przejść do normalnej pracy. Oczywiście w założeniu że procesor jest zimny. Nie wyklucza to też awarii - po prostu nie kręcący się/drgający wiatrak przy zimnym procesorze nie jest podstawą do diagnozowania usterki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem płytę główną po reklamacji. Wymieniono mi ją na nową nie podając powodu usterki.

Podłączyłem do płyty: zasilacz, piny power od obudowy, zamontowałem procka, założyłem cooler'a i podłączyłem piny coolera do płyty głównej. Włączam komputer i.... TEN SAM EFEKT - wiatrak zasilacza kreci się kilka sekund a wiatrak coolera tylko raczy drgnąć. Jedyna różnica do tego co się działo wcześniej jest taka, że teraz nie następuje samoczynna próba restartu.

Reasumując - wygląda na to, że płyta główna jest sprawna, teraz muszę sprawdzić na czyimś komputerze swój procesor.

@Misiek690: praktycznie każdą część kupowałem w innym sklepie więc komu miałbym to zanieść? Jedyne wyjście to zaniesienie wszystkich części do serwisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność z identycznym zdarzeniem. Mój kolega kupił sobie komputer na części, mówiłem mu że złożę mu ten komputer ponieważ kolega jest amatorem w tych dziedzinach... Kolega jednak nie posłuchał i los tak chciał że włożył procesor do góry nogami. Przyszedłem żeby sprawdzić w czym problem, zdjąłem cooler, wyciągnąłem procesor, 1/4 pinów w płycie głównej była wygięta, płyta do wymiany, potem hulało. Więc w sumie apeluję do ciebie, czy na 100% włożyłeś dobrze procesor, strzałeczka na procesorze ma przylegać do strzałeczki na płycie głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montując kompa po do nowej płyty głównej z pośpiechu nie dopiąłem jednego 8 pinowego zasilania płyty głównej.

Po dociśnięciu wtyczki komputer działa jak należy.

Wniosek: w reklamowanej płycie głównej uszkodzone było gniazdo do zasilania.

Temat do zamknięcia, dziękuję wszystkim za porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...