Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yokushimo

Nagrywanoe FRAPS - pomoc

Polecane posty

Chciałem ostatnio nagrać FRAPS'em Battlefield'a 3. Przy ultra (bez MSAA) + 1920x1080 mam 60-90 fps. Mój sprzęt intel core i5, sapphire radeon HD 7870. Gdy włączam frapsam spadają mi do około 20-40 ! To jest niemożliwe. Proszę o pomoc.

I co w tym dziwnego? Nie sądziłeś chyba, że nie będzie spadku wydajności, gdy włączysz program nagrywający dwa miliony pikseli jednocześnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki dysk nagrywasz ? Jesli nagrywasz na jakis dysk z slabym zapisem na ktorym aktualnie jest wgrany system i na nim grasz nie dziw sie ze tez przymula. Skombinuj oddzielny dysk do nagrywania najlepiej z szybkim zapisem. Kolejna sprawa po co nagrywac w 1080p skoro tak naprawde wiekszosc i tak jedzie na 360p a roznicy pomiedzy 720 a 1080 nie widac. Odpal bfa na 1280x720 i aspect ratio 4:3 ( tutaj moge sie mylic z tym ratio ) i wtedy bedziesz mogl nagrywac pewnie na maxie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% przy 1280x720 czyli youtobwe 720p czyli HD nie bedzie mial zadnych lagow, ja na owiele slabszym sprzecie mialem 30 klatek z haczykiem i nagrywalem bez zadnych utrudnien. nie smiejcie sie z mojej jakosci komentarza: link

Filmiki proszę zamieszczać jako linki, nie filmiki jako takie. Poprawiłem - Hakken

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi żeby FRAPS nie zwalniał Skyrima to zmieniałem ilość klatek w zakładce filmowania na XX (np 45,40). Wszystko chodziło jak bez FRAPSA w tle. Fraps aby zmniejszyć rozmiar filmu automatycznie, spowalnia ci go do 30 fps. Może to jest problem.

Spróbuj ustawić np tak: http://img30.otofotki.pl/nj721_das.png.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YT i tak obcina to chyba na 27fps, więc ustaw żeby nagrywało w 30fps.

A winę, za to że spada ilość klatek na sekundę, ponosi procesor lub dysk.

Procesor ma tylko cztery rdzenie, aczkolwiek jego podkręcenie gdyby się dało) dało by niezły efekt.

Jeśli nie chcesz się bawić w wymianę dysku (a jeśli się okaże, że to procesor jest winny, to i go trzeba będzie wymienić), to pozostaje chyba dokupienie urządzenia, które zajmuje się rejestrowaniem obrazu.

Aczkolwiek, jeśli chcesz po prostu nagrywać w FULL HD 60fps, a nie planujesz streamowania w FULL HD/HD, to jest to nieopłacalne. No, chyba że masz też do tego np. konsolę z której chciałbyś nagrywać i streamować, to wtedy to już opłacalna opcja.

Koszty nie są niskie, ale eliminuje to problem procesora (takie urządzenia mają własny, który zajmuje się przechwytywaniem obrazu) i dysku (procesor z tego urządzenia zajmuje się również renderowaniem w locie - mniej danych jest zapisywanych na dysku - takie porównanie - obraz rejestrowany tym urządzeniem potrzebuje zapisu na poziomie... 1,8Mb/s, kiedy FRAPS potrzebuje - w tej samej rozdzielczości i kl/s 45,20Mb/s ).

Urządzenie o którym pisałem to AverMedia Live Gamer HD, kosztuje ok. 650zł, ale jeśli patrzeć na ogrom możliwości (kartę podpinasz krótkim hdmi do tego urządzenia, a następnie urządzenie do monitora i gotowe - nie ważne, czy to

Test

Chyba że dysk to rzeczywiście jakiś muł na ATA podłączony przez przejściówkę, podaj model dokładny.

PS. Osoby które nagrywają Battlefielda 3 na ULTRA w FullHD, mają i7 3930K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...