Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

Laptop traci połączenie z siecią niezależnie od interfejsu

Polecane posty

Mam ciekawy problem, i jakoś nie mogę dojść co może być nie tak... Długi czas nie przejmowałem się starym laptopem, ale że nowy ostatnio poszedł do serwisu to muszę się pomęczyć na złomie. To, że karta wifi nie łączy się z niczym to wiedziałem, ale zachowanie "po kablu" jest dla mnie zaskakujące i niezrozumiałe. Próbowałem zarówno bezpośredniego połączenia ethernetowego jak i poprzez smarthpone'a ustawionego jako router, w obu przypadkach efekt jest następujący:

W nieregularnych odstępach czasu Internet zdaje się przestawać działać. Strony nie chcą się wczytywać, aktywne rozmowy na skype umierają, aqq traci połączenie. Niemniej paczki "do mnie" wciąż dochodzą bez problemu (np. jeśli coś ściągam, lub gdy oglądam stream). Zresetowanie połączenia rozwiązuje problem na bliżej nieokreślony czas (kilka-kilkanaście minut). Ponadto jeśli nie zresetuję połączenia to po jakimś czasie wszystko również wraca do normy, by potem znowu przestać działać...

Troubleshooter windy nie potrafi zidentyfikować problemu. Skany antywirusowe nic nie znajdują. Mój OS to Windows 7, Internet to neostrada "szóstka" ze starego dobrego liveboxa. Problem występuje tylko na tym jednym komputerze. Ktoś ma jakiś pomysł? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...