Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lukas1918

Problem-Zasilacz ocz500w

Polecane posty

Witam 2 lata temu przy zmianie karty graficznej wymieniłem swój zasilacz z tracera 400w na ocz 500w.

Problemy zaczęły się rok temu (komputer nie chciał się włączyć , dopiero skok napięcia powodował załadowanie się biosu i wystartowanie systemu).

Przed wakacjami komputer zaczął się restartować podczas grania , objawy nasiliły się jakiś miesiąc temu. Przy włączeniu gry komputer odrazu się wyłączał. Sprawdziłem prawie wszystko aż w końcu wymieniłem ocz na tego starego Tracera.Okazało się , że komputer startuje normalnie oraz już się nie wyłącza.

Teraz mam do was pytania:

1.zasilacz kupiłem używany 2 lata temu myślicie , że koleś sprzedał mi wadliwy sprzęt? czy sam z

czasem się wyładował i "nie ogarnął napięcia?"

2.Moja karta graficzna posiada 2 gniazda dodatkowego zasilania lecz na tym starym zasilaczu jest tylko jedno gniazdo dodatkowego zasilania. Czy mogę normalnie grać przez ten czas do wymiany zasilacza na nowy?.

3. Zasilacz OCZ do kosza? wydałem na niego coś koło 200 zł trochę żal go wywalać do śmieci.

Sprzęt:

Procesor : e4500 2,20

Karta : Gtx 260

Płyta; Gigabyte G3P-DS3P

Ram: 4gb kingston

Zasilacz- Teraz Tracer 400w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możliwe, że się zepsuł... zdarza się.

2. Generalnie to z podłączonym jednym gniazdem zasilającym komputer nie powinien działać; jeśli się odpala, to na 90% karta pracuje w wolniejszym trybie bo nie dostaje odpowiednio dużo zasilania. Niby można użyć przejściówki 2xMolex -> PCIe, aczkolwiek używanie Tracera do bezpiecznych nie należy.

3. Co to dokładnie za model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...