Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jaj00

Komputer zawiesza się na moment

Polecane posty

Mam dziwny problem. Komputer funkcjonuje normalnie dopóki nie odejdę od niego na jakieś 30min. lub gdy wyłączę sam monitor i nie będę korzystał przez 30min. Komputer wtedy się zawiesza, i trzeba kilka razy użyć kombinacji Alt+Ctrl+Del aby go odratować. Wcześniej wyskakiwał mi BlueScreen. Wyczytałem że pomoże reinstalacja sterowników graficznych. BS zniknął ale zaczęły się ten zwichy -,-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają opcje zasilania w Panelu Sterowania? Czy to jest komputer stacjonarny czy też laptop? Być może wystarczy tylko ustawić w opcjach zasilania - Schematy zasilania - Stacjonarny w domu/biurze. Jeżeli opcja ta jest ustawiona w celu oszczędzania energii (opcja - przenośny/laptop) system wyłącza dyski twarde po 30 minutach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja techniczna komputera: (w tych sprawach jestem laikiem węc piszę więkoszość rzeczy xd)

Windows 7 Ultimate 32 bit

Procek Intel Core 2 Quad Pro CPU Q6600 2.40Gxz (4 cpus)

NVIDIA GeForce 9600GT

To moim zdaniem najważniejsze informacje. Jeśli mam podać coś jeszcze to mi napiszcie bo kompletne się na tym nie znam.

Aha i pojawił się kolejny problem. Gdy bratanica skakała obok komputera który jest na biurku w specjalnej przegródce komp podczas oglądania filmu nagle się zwiesił i po zresetowaniu wywalił BlueScreena. Ściągam jeszcze raz nowe sterowniki do Graficznej (wcześniej miałem takie z 2010 roku) i spróbuję instalacji. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że pamięci RAM masz pewnie dużo, dobrze by było też sprawdzić temperatury poszczególnych komponentów, możesz to sprawdzić za pomocą darmowego programu HWMonitor. I jeszcze pytanie: czy po ustawieniu w opcjach zasilania na wyłączanie dysku po czasie dłuższym niż 30 minut komputer znowu się zawiesza, czy już nie? P.S. w opcjach zasilania ustaw sobie po prostu na - komputer stacjonarny - tak, żeby system nie wyłączał dysku twardego.

EDIT: z rozmachu zapomniałem o najważniejszym :) - jaki masz zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...