Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawias

Na wsi= bez łączności?

Polecane posty

Witam. Kupiłem w Plusie modem USB ZTE MF669. Mam kłopoty z uzyskaniem dostępu do Internetu. Co prawda jest "Połączony z Internet", jednak nie zalogowany do żadnej sieci, o czym informuje kolor diody. Na screenie widać po słupkach, że siła sygnału jest zerowa. Po prostu w miejscu, w którym mieszkam, jest za mały zasięg, tak? Dodam, że z zasięgiem w Plusie zawsze było w moim domu kiepsko. Modem posiada gniazdo anteny zewnętrznej, czy poprawiłaby ona sytuację?

post-470544-0-20332500-1350224511_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiedziałeś, że masz kiepski zasięg, to po jakiego grzyba brałeś internet w tej sieci? Kompletnie tego nie rozumiem...

Kiedy podpisywałeś umowę i czy masz w niej ustalony jakiś czas na odstąpienie od niej? Na wsi, jeśli nie masz blisko jakiegoś nadajnika z 3G, kupowanie jakiegokolwiek bezprzewodowego internetu na modem usb jest zdecydowanie złym pomysłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam - wariuje mi klawiatura wiec ten post bedzie z bledami.

Spokojnie, mam kilka dni na wycofanie sie z tej umowy. A oto zasieg

post-470544-0-38767900-1350241233_thumb.

na moim terenie - na mapce Janaszowek - HSPA+ na zewnatrz

Na pudelku od modemu jest napisane ze obsluguje ta technologie.

A jak z zasiegiem wewnatrz? Chce korzstac z modemu na stacjonarnym PC.

Tak przy okazji

gdy z oraz y a takze wszystkie znaki interpunkcyjne i polskie litery nagle zmieniaja przypisanie na klawiaturze to trzeba cos nacisnac specjalnego czy po prostu poczekac?

Powiem nawiasem ze po krotkim czasie zawsze to mija

heh sorry jeszcze raz za dysgrafie

Ctrl+Shift jeden lub więcej razy i powinno wrócić do normy.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wsiach* nie ma co brać bezprzewodówki od operatora, tylko dla tego, że go lubimy.

U mnie np. Play chodził fatalnie (EDGE... lub na tablecie w niektórych miejscach HSPA - zero kresek), a jak kupiłem pakiet od Orange, zaczęło chodzić jak marzenie (mimo, że nie lubię tej firmy, bo mam z nią nieprzyjemne doświadczenia) - w innych miejscach jest na odwrót zapewne.

Co doradzam - nie marnuj kasy na internet z limitem (sic!), tylko rozejrzyj się za jakąś radiówką.

Ja miałem uprzedzenia (drooogo, wysokie pingi itd), tymczasem ceny u pewnego lokalnego dostawcy są w pełni akceptowalne (10/2 za 79.90 miesięcznie - pamiętajmy, że to radiówka, umowa na rok), a pingi... z reguły mam 19ms, albo i mniej.

Świetnie nadaje się na przejściową opcję (za ~rok już operator doprowadzi światłowód na moją i inne ulice).

Zależy o oczywiście od wielu czynników.

*są wsie i wsie - stare, typowe wsie i po prostu wioski kilkanaście kilometrów od sporego miasta, gdzie są nowe domy, a ludzie i tak żyją - pracują, rozrywają się (chyba tak powinno się to odmieniać :D) w mieście - ja opisywałem sytuację w tym drugim typie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze parę pytań (komuś mogą się wydać głupie, ale jestem całkiem zielony w tych sprawach): czy jak kupię router wi-fi to będę mógł w jakiś sposób korzystać z netu na stacjonarnym PC? I czy do założenia kablowego netu konieczne jest posiadanie stacjonarnego telefonu (tak słyszałem)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ThePanda, internet radiowy też nie wszędzie działa. Wystarczy nawet niewielka przeszkoda na drodze do nadajnika typu drzewa, czy budynki i już masz pozamiatane. Wiem z autopsji...

Wg mnie Orange Freedom Pro będzie tu najlepszym rozwiązaniem. Sam mam ten ten internet i jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...