Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ThePanda

Rozwiązany: Acces point

Polecane posty

Witam. Zwracam się do Was z prośbą o poradę AP.

Sygnał będzie otrzymywał poprzez ethernet, a dalej "rozsiewał" go poprzez WiFi.

Korzystać z niego będą 3-4 urządzenia na raz (dwa dosyć aktywne, do tego dwa laptopy/tablet/smartphone'y), ważne jest dosyć niskie opóźnienie no i stabilność.

Budżet?

Ok. 150zł to maksymalna kwota.

Dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dwa urządzenia, ale nie jestem pewien - te urządzenia to Ovislink Airlive G.Duo i TP-Link TL-WA901ND.

Na plus "Ovis'a" przemawiają dwa niezależne radia - aczkolwiek to plus jedynie w przypadku dalszej rozbudowy sieci, a i to nie jest pewne, na minus prędkość (54Mbps tylko), na plus TP-Linka prędkość, obsługa N, trzy anteny (a zasięg jest ważny, bo MUSI "przebijać" się przez jedno piętro, ze strychu, a jakby jeszcze przez drugie piętro przechodził, byłoby miło), no i cena niższa jest.

Przypominam, że sygnał ma być z ethernetu, więc chyba dwa radia nie są potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Wziąłem TP-Link WR941ND, w wyniku lekkiej pomyłki sprzedawcy, ale generalnie wszystko działa jak powinno - zasięg w całym domu jest (aczkolwiek w paru miejscach niektóre urządzenia zasięgu nie łapią - ale to w pomieszczeniach, gdzie ja się dziwię, że w ogóle niektóre łapią, a i tak się tam nie używa internetu prawie), nawet na parterze jest i to niezły.

Tylko jeszcze małe ostrzeżenie dla nabywców routerów/AP TP-Link - wejście na stronę konfiguracyjną routera/AP jest obowiązkowe, ponieważ urządzenia te, nawet po konfiguracji z dołączonej płyty, nadają sygnał zgodnie z normami amerykańskimi, co może być niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem.

Oczywiście można wybrać z listy "Polska" i wtedy powinno wszystko być ok.

A może i nawet zasięg lepszy smile_prosty.gif

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...