Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

47

Wyniki S.M.A.R.T. - dobre, czy złe?

Polecane posty

Ostatnio miewam problemy z komputerem (dwa razy w przeciągu dwóch dni wyskoczył mi bluescreen). Zrobiłem więc smart dysku, ale jego wyniki nic mi nie mówią. Czy ktoś, kto zna się na rzeczy mógłby napisać, czy z dyskiem wszystko w porządku?

http://imgur.com/ukgaO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilbym tego memtesta, no ale niestety... moj zasilacz przed chwila splonal. (Pisze z komroki) i tu sie rodzi pytanie: czy problemy z zasilaczem mogly spowodowac uszkodzenia dysku?

PS skombinowalem nowy kabel, ale nie mialem okazji go przetestowac :P

Zasilacz to chieftec gps-400AA-101 A. Sluzyl wiernie przez ponad 4 lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że właśnie nieprawidłowe zasilanie było winne, tych błędów, które zauważyłem w S.M.A.R.T. Jeśli, oczywiście, o to pytasz, bo może chodzi Ci o co innego... Czyli, czy w tym momencie, kiedy zasilacz się spalił, mógł uszkodzić dysk (?). (W każdym razie, na pewno niepoprawne zasilanie, może być przyczyną powstania badów logicznych.)

Natomiast, generalnie markowy zasilacz, który ma odpowiednie zabezpieczenia, nie powinien niczego skopcić, ale bywa różnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to, co napisales w pierwszym zdaniu :P (nie chce mi sie cytowac, bo w komorce to niewygodne).

To moze nastepne pytanie: zakladajac, ze nie bede mial juz nowych bledow na dysku po wymianie zasilacza, to czy i tak bedzie sie oplacac nadal go (dysk w sensie) uzywac? Pytam, bo nie mam pojecia jak te bledy wplywaja na prace dysku - czy tylko zmniejszaja jego wydajnosc, czy moze tez grozi mi utrata danych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "błędy", to tylko informacja, że takowe kiedyś wystąpiły, więc to wcale od razu nie oznacza, że dysk jest uszkodzony (zresztą, nie ma żadnych uszkodzonych sektorów, a to jest najważniejsze). A skoro zasilacz zbierał się na zejście z tego padołu i pewnie powodował problemy, to raczej z dyskiem jest wszystko ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...