Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Woozi27

Naprawa, czy sprzedać uszkodzony.

Polecane posty

Witam

Od prawie roku leży u mnie w szafie Asus Z96S z 4GB ramu, reszta jak z fabryki. Problem polega na tym, że rozwaliła się końcówka zasilacza i poszło zwarcie czy cuś i się sfajczyła płyta główna. W serwisie potwierdzili że trup i coś koło 400zł za naprawę.

Teraz rozważam różne opcje

1. Sprzedać na allegro np na licytacji od 200zł.

2. Naprawić czyli kupić płytę główną za ~350zł i poprzekładać wszystko.

3. Oddać do serwisu, tam mi naprawią.

Ad 2.

Czy poprzekładanie wszystkich podzespołów jest w miarę proste? Czy laik od laptopów umiejący jedynie rozkręcił, skręcić, wyjąć procesor, przesmarować pastą i złożyć potem w całość poradzi sobie z takim zadaniem jak wymiana płyty głównej.

Zastanawiam się też, czy podzespoły takie jak grafika żyją. Czy przy zwarciu, przepięciu leci wszystko?

Ad 3. Zapłacę więcej niż za płytę główną. Będę miał naprawioną, ale 'po przejściach' i to mnie martwi.

Czemu w ogóle chcę to naprawić? Taki laptop na chodzi to nadal 700-900zł więc naprawa się kalkuluje.

Proszę o doradzenie jednej z opcji popartej jakimś sensownym argumentem.

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa lapka dla laika to jednak dość ciężkie zadanie. To nie tak łatwo jak w przypadku blaszaka, gdzie masz banalny dostęp do niemal każdej części. Do tego nie wiadomo czy nie poszło coś jeszcze, bo różnie to bywa. Osobiście bym się za to nie brał, nie mając wcześniejszego doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się boję, że tego tak nie poskładam. PC składałem sobie już 4 razy i to żadna filozofia, ale o laptopach wiem niewiele.

Chyba jednak polecę do serwisu, jeszcze się tylko rozejrzę gdzie dobrze i 'tanio' zrobią w Wawie i okolicach.

Krótkie pytanie:

Jak jest z możliwością wymiany grafiki na inną w laptopach? To są układy zintegrowane na płycie głównej, czy osobne karty jak w PC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość sprawdzenia procesora, pamięci, dysku, napędu optycznego (tu będzie największy problem bo standardowe zasilanie SATA nie pasuje do nagrywarek laptopowych) itp to rozważ sprzedaż na części. Zdarza się, że części, sprzedawane osobno, są więcej warte niż sprzęt z nich złożony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem, tylko że na allegro jest z 5 tych modeli w częściach (każda część osobno) i sądzę, że tego nie spieniężę tak jak bym sobie tego życzył. Trwało by to na pewno długo i za samo wystawianie aukcji sporo bym zapłacił.

Jednak zaniosę jeszcze raz do serwisu i poproszę o naprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...