Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcinger

Był dźwięk, a teraz go nie ma

Polecane posty

Witam! Moj problem polega na tym, ze nagle przy wlaczaniu komputera zaczelo mi brakowac charakterystycznego dziweku jaki wydobywal sie z plyty glownej. Od nowosci ten dziwek byl, a teraz go nie ma. Moja plyta to ASRock P67 PRO3 (B3).

Dodam tylko, ze od pewnego czasu zauwazylem ze temperatury mojego procka bardzo wzrosly, momentami podczas grania wynosza 98 stopni celsujsza !!! Procesor to Intel Core i5 2500k z boxowym chlodzeniem. Moze to przez fakt, ze od nowosci nie wymienialem pasty termoprzewodzacej, czyli od 1,5 roku???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, o jakim dźwięku piszesz, ale jeśli chodzi o temperaturę, to powinieneś coś z nią zrobić. Czyli najpierw - jeżeli tego nie robiłeś - wyczyścić kompa (szczególnie chłodzenie na procku), no, a potem, właśnie wymienić tę pastę.

Czy słychać, że wentylator przyspiesza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wentylator przyspiesza. Juz wyczyscilem kompa, natomiast dziwne jest to, ze temperatura przy duzym obciazeniu w sekunde potrafi zmienic sie z ponad 90 stopni na okolo 50 stopni. Ponadto, kiedy HWMonitor pokazywal te 98 stopni, to z ciekawosci przylozylem reke to chlodzenia procka, potem do obudowy i powiem szczerze, ze nie oparzylem sie zbytnio. Czyzby wiec padly jakies czujniki?

Jak bylem w biosie, to byly jeszcze wieksze jaja, bo tam pokazywal mi skolei temperature zaraz po odpaleniu kompa 80 stopni na procku, wiec juz nic z tego nie rozumiem.

A ten dziwek, ktorego nie ma, to chyba wlasnie dzwiek biosu. On teoretycznie jest, ale w tej chwili przy uruchamianiu jest bardzo cichy. Dawniej bylo go slychac z drugiego pokoju. O co chodzi? Moze to bateria na plycie glownej? A moze cos innego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj zasilacz to OCZ StealthXStream 2 600W SLI PSU 120mm.

Komputer nigdy sie nie zacinal, ani nie wylaczal. Nawet przy graniu wszystko dziala bardzo plynnie. Zauwazylem dzsiaj, ze najwieksza temperature ma ta plyta karty graficznej, ona sie bardzo nagrzewa (Asus GeForce GTX 570).

A oto screen wykonany tuz po grze.

post-92466-0-07464600-1349951455_thumb.p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obrazka wynika, że najbardziej (i jedynie) - tak jak pisałeś w pierwszym poście - grzeje Ci się procek. Zatem na jakiej podstawie twierdzisz, że karta graficzna również (a właściwie - najbardziej)? o_O

Co robiłeś na komputerze, gdy dokonywałeś pomiaru temperatur (screen z HWM)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...