Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam!

Mam dość poważny problem z moim komputerem, polega to na tym, że komputer sam się wyłącza.

Dzieje się tak najczęściej w grach, dlatego myślałem, że to problem z kartą graficzną (Ati Radeon HD 4850).

Temperatura karty nie przekracza jednak 90-100 stopni w stresie, co nie jest (z tego co wyczytałem) niczym nadzwyczajnym dla tego modelu.

Po za tym, komputer potrafi się wyłączyć np. podczas przeglądania internetu, czy innych banalnych czynności (praca w office itp.).

Kolejne podejrzenia spadły więc na procesor. Jego temperatury też nie wychodzą poza normę

32 (bez obciążenia) i 45-55 (w stresie).

Mimo to postanowiłem wymienić pastę zarówno na kracie jak i procesorze. Nic się nie zmieniło, komputer dalej się przegrzewa.

Czego to może być wina?

A i na sam koniec:

- Nic nie było podkręcane,

- Nie ma żadnych "artefaktów" podczas grania. Żadnych ścinek, nic. Komputer po prostu się wyłącza.

-Pasta na procesorze i karcie graficznej była zmieniana.

-Komputer nie jest zakurzony

Specyfikacja PC:

System: Windows 7 Ultimate 64-bit

BIOS: Adward Modular BIOS v6.00PG

Płyta główna: Gigabyte GA-MA78G-DS3H

Karta Graficzna: ATI Radeon HD 4850 (1gb)

RAM: 2gb

DirectX: DirectX 11

Zasilacz: CHIEFTEC GPS-450AA-101A (450 W)

Z góry dziękuje za pomoc

smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Tym wszystkim "TMPINnom" z HWM (oprócz temperatury procka), raczej nie można ufać, zazwyczaj to głupoty. Zobacz, co podaje BIOS. Ponadto odpal FurMarka i sprawdź, czy komp się nie wyłączy.

W jaki sposób obciążyłeś kompa, gdy dokonywałeś pomiaru temperatur (grałeś? jeśli tak, to jak długo?)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie jest wina karty, wyjąłem ją z kompa, a ten i tak po 30-40 min się wyłączył.

To chyba jakiś problem z zintegrowaną kartą, czy na samej płycie nie powinno być jakiegoś chłodzenia?

Kompa obciążyłem w MSI Afterburner nie zbyt długo, bo nie chciałem żeby się wyłączył :/

A czy zasilacz 450 nie jest zbyt słaby?

Trochę dużo pytam, ale się nie znam ;P

(FurMarka zaraz sprawdzę, ale pewnie mi wyłączy :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz powinien starczać, ale możliwe, iż się psuje i nie trzyma napięć.

Zobacz, czy przy otwartej obudowie komp się wyłącza (a w każdym razie, czy dłużej nie chodzi), a jeszcze lepiej by było, jakbyś miał domowy wentylator i postawił go obok kompa, żeby na niego dmuchał. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa otwarta, bo bez tego to już w ogóle nic nie idzie zrobić ;)

Chyba wiem co jest nie tak... Z tego co wyczytałem to "mostek południowy" (czym by nie był ;)) się przegrzewa.

Problem jest teraz jak go schłodzić, bo nie da się do niego "normalnie" przyczepić wentylatorka.

Na forach pisze tylko, żeby "pokombinować" :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...