Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaczek93

Internet Cyfrowego Polsatu - warto?

Polecane posty

Ja nie miałem, ale mogę się wypowiedzieć. To internet typu "przez pierwsze trzy dni śmiga jak błyskawica, a po trzech dniach kończy się limit i klapa". Bardzo nie polecam. Taki internet to tylko dla osób z laptopem, którzy często wyjeżdżają, i w każdym miejscu mogą sprawdzić pocztę, najświeższe wiadomości. Także zero YT, filmów czy aktualizacji gier, Steama itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Widzę, że bardzo ładnie podziękowałeś koledze za udział w temacie.

To pokaż mi internet mobliny, który nie ma limitu smile_prosty.gif

<facepalm>Internet mobilny bez limitu? Jest, ale w technologii Wi-fi, czyli, że przypuśćmy tylko na danym powiecie. A od takich dostawców jak CP, Play, czy innych to zawsze będzie limit bo jest to w technologii CDMA, LTE czy 3G.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edwin20, ale pierdzieluchy pociskasz. Ja mam internet w Cyfrowym Polsacie 13 GB, na 2 laptopy, 1 PC i 1 tablet to na koniec okresu rozliczeniowego (czyt. dzień przed nowym limitem) zostaje mi 1 GB. Intensywnie korzysta się z WWW, YT oraz dużo gram przez sieć. Na ściąganie od północy do 8 rano masz 50 GB limitu. Uwierz mi, spokojnie starcza, a dużo zasysam aktualizacji oraz gier (Origin, Steam). U mnie na wsi w nocy mam prędkość od 900 KB/s do 1000 KB/s (chyba dobrze jednostki zapisałem), zaznaczam, że nie mam modemu LTE, tylko chyba HSPA+, a zasięg to tylko 35 %. Owszem, są takie momenty, że net zwolni, ale to rzadko. W dzień standardowo jest ok. 500 KB/s (prędkość). Z czystym sumieniem polecam. Aha płacę 49 zł, gdyż mam u nich TV. Homefront ok. 10 Gb przez Steam pobrał mi się w 2 godz.wink_prosty.gif

PS. Ping mam 120. Czasami przymuli, ale spokojnie można grać.

Ja nie miałem, ale mogę się wypowiedzieć.
, to po co się wypowiadasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maxyman42

I to jest rzeczowa odpowiedź. Dzięki smile_prosty.gif

Jasne, "odpowiedź spoko", bo właśnie taka jaką chciałeś usłyszeć. Jakbyś kupił ładę, to też czekałbyś na odpowiedź "co Ty, Łada to lepsza od Merca".

Ja nie miałem, ale mogę się wypowiedzieć.
To po co się wypowiadasz.

Yyy... bo mam takie prawo? Wiesz, nie trzeba posiadać, by móc coś na temat powiedzieć. Zresztą, jeśli już jesteś taki szczegółowy, to przeczytaj, jeszcze raz pierwszy post. "Ktoś miał styczność?" Dlatego od razu na wstępie napisałem, że nie posiadam, ale styczność, można powiedzieć, że miałem.

Jednocześnie ja mogę napisać, że po jakiego Ty się wypowiadasz. Bo przecież, nie miałeś takiego dajmy na to internetu z Play, Orange, czy iPlus. Dlatego radzę, pomyśleć dwa razy i napisać.

@edwin20

A co jego wypowiedź wniosła do tematu?

W skrócie można ją rozumieć jako "nie polecam bezprzewodowego internetu bo się na nim nie da grać".

Co nie zmienia faktu, że od razu musisz pisać, "co mnie to obchodzi?", " Jeśli nic nie wnosisz do dyskusji, nie masz żadnych sensownych porad to siedź cicho i się nie odzywaj. ". Bo my też możemy Ci odpisać, że co nas to obchodzi, że szukasz neta mobilnego. Chociaż miał chęci by pomóc.

U mnie na wsi w nocy mam prędkość od 900 KB/s do 1000 KB/s (chyba dobrze jednostki zapisałem), zaznaczam, że nie mam modemu LTE, tylko chyba HSPA+, a zasięg to tylko 35 %. Owszem, są takie momenty, że net zwolni, ale to rzadko. W dzień standardowo jest ok. 500 KB/s (prędkość).

Prędkości nie ma co porównywać, bo u każdego inna. Jednak nie ma porównania, pobierania w dzień, a w nocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak mnie kolega "shejtował". Jak widzisz moj post wniósł do tematu to ze nie polecam bezprzewodowego bo na nim sa lagi w grach, dobrze zrozumiales. Ale tez chocby dla tego ze ma przerwy w polaczeniu (zalezy gdzie mieszkasz). Skoro chciales LTE wnioskowalem ze mieszkasz na wsi, poniewaz zaden normalny czlowiek nie wybierze bezprzewodowego internetu majac mozliwosc wziecia stalego lacza, to normalne. Na stalym klikasz i strona wchodzi, a na bezprzewodowym niejednokrotnie czekasz z 5 minut zanim sie zaladuje strona (zalezy od zasiegu) wiec nie zawsze jest tak kolorowo jak kolega wyzej napisal. Ma dobry zasieg w miare i ma ok, ale przerwy w polaczeniu ma codziennie na 100%. Gdyby sciagal gre nie z Origin tylko bezposrednio ze stronki, to w polowie pobierania by my wywalilo blad polaczenia i sciaganie od nowa, ale ze origin zapisuje pliki i potem je sprawdza to jest to praktycznie niewidoczne. Wypowiedzialem sie na temat internetu bezprzewodowego bo moim zdaniem to syf. Ale gdybym byl zmuszony wybrac jakis internet tego typu, to na dzien dzisiejszy pewnie bylby to LTE. Dziekuje.

PS. A do lapka na studia to inna bajka. Zreszta w szkole na bank maja Wi-Fi wiec wystarczy tylko sie podlaczyc, nie wiem po co Ci tam wlasny internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@herendil

Owszem, mogę się podłączyć do akademickiego wi-fi jednak jego jakość woła o pomstę do nieba. Z resztą, jak może być inaczej jak się osoby z trzech stojących obok siebie akademików zwalą na internet. Z braku laku, można posiedzieć, zwłaszcza jeśli miałbym wykorzystany limit na mobilnym to ten akademicki mógłbym traktować jako awaryjny.

@edwin20

Jego odpowiedź uznałem za rzeczową ponieważ konkretnie opisał co i jak, z własnego doświadczenia. Jeśli ktoś w podobny sposób opisałby że ten internet jest do [beeep] to również uznałbym to za konkretną bo dobrze uargumentowaną odpowiedź.

Niezłe brednie wypisujesz. Z tego co napisałeś można wywnioskować tyle:

- Co z tego że założyłeś temat o książkach a ludzie piszą tam o filmach i samochodach. Ciesz się że w ogóle piszą bo mogliby mieć to gdzieś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaczek93: Brednie? Bitch Please. To co @herendil pisał o Saturnie? Napisał na temat - o internecie bezprzewodowym. Wyraził opinię. Także wnioskuj dalej, bo słabo Ci to wychodzi.

A co do tematu. To możesz wziąć Orange FreeDom Pro, praktycznie gwarantowane, że z zasięgiem nie będzie problemu, gdyż jeszcze teraz wprowadzili nowe routery, mające 3 razy większą szybkość, 2-3 MB/s to normalka, czasem 1MB/s ale to już w zalesionym terenie. A internet Cyfrowego Polsatu ładnie oferuje, ale tak: Po wykorzystaniu limitu bulisz dalej jeśli chcesz skorzystać z internetu, w Orange po prostu prędkość spada, co prawda wolny jest net, ale idzie cierpliwie surfować. Dwa - darmowe noce w CP od 00:00 do 8:00, i tylko 50GB, w Orange od 23:00 do 6:00, i w dodatku brak ograniczeń, ale minus takie, że tutaj się płaci - 7zł przy tańszym abonamencie i 4zł przy większym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edwin20

Jak na razie zainwestowałem w Aero2 czyli osławiony darmowy internet. Jednorazowa opłata, niby tylko 512 kb/s ale jeśli będzie się dobrze sprawować to do przeglądania stron/pisania na gg w zupełności mi wystarczy. Jeśli się nie sprawdzi to pomyślę o czymś innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko obejmuje Cię zasięgiem to jest to najlepsza opcja. Ale jeśli chciałbyś coś szybszego za opłatę. To łap coś z 3G, bo jesli Areo2 obejmuje zasięgiem, to z 3G nie powinno być problemu, ale limity danych ma większe od takich Cyfrowych Polsatów czy Orange.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...