Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aragornix

Rozwiązany: Problemy ze starym kompem

Polecane posty

Mam pytanko, brat ma starego kompa, jakis procesor 1 rdzeniowy amd do tego 1 giga ram i karta Radeon x1950pro agp 8 i z nią ma problem, monitor się wyłancza a potem staje komp, i trzeba sieknąć reseta, sprawdzałem karte jakimś testem i tam takie coś wywala Error at [1D60010C]: must be FFFF, but found FF00

I tak dalej w paru linikach. Komp jest stary brat na nim neta przegląda. temperatura na karcie nie przekracza 55 stopni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, jak długo komputer działa wraz z monitorem po restarcie? podejrzewam że jest to wina, albo zasilacza, albo karty graficznej której kończy się jej swój żywot. Tak jak wyżej jaka to marka i moc zasilacza? Myślę że napewno zasilacz nie był zmieniany od nowości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta była podkręcana? być może zegary pamięci zostały przez przypadek ustawione " na wyrost ". Brat niech wyciągnie kartę ze slotu, i niech uruchomi komputer, wtedy komputer będzie korzystał z zintegrowanej grafiki, jeśli wszystko będzie dobrze, to problem tkwi w karcie graficznej.

Nie jest wykluczone że to był też fałszywy alarm. Zobaczymy czy po testach problem nie powróci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem Twojego wcześniejszego posta. Zatem, rzeczywiście, mógł tu zawinić program, a z kartą jest ok.

Tracer to tragedia a nie zasilacz, więc jego wina też nie jest wykluczona. Jednakowoż - przy tak starym kompie - kupno nowego zasilacza jest nieopłacalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnołem occt i zrobiłem psu test po chwil monitor gaśnie i chwile komp chodzi potem zwiecha. Zrobiłem tesz tekst grafiki GPU:3D i tak samo, monitor gaśnie i zwiecha. Co to może znaczyć karta pada czy zasilacz słaby, specijalnie grałem na tym kompie w dragon age i prawie 5godzin bez zwieciy i artefaktów, a gra na średnich płynnie idzie o co chodzi?

W tym teście gpu wywaliło mnustwo błendów ale gry chodzą. A taka karta to długo pociągnie, będzie działała czy siadnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chlopie opisujesz problemy tak ze nikt cie nie rozumie

1. jak testowales pamiec grafiki? pierwwsze slysze... pewnie ram testowales mem testem

2. jak sie nazywa blad w occt co jest napisane? ze sensor over value max lub cos? jakie masz wtedy temperatury na grafice?

wg mnie x1950 to pradozerna karta a ty masz wyrob zasilaczopodobny 450w ktory juz przy tych 200w co twoj komp uzywa sie krztusi

daaj screeny zz testow lub napisz jaki jest konkretnie komunikat bo tak do niczego nie dojdziemy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie ma pewności, czy to wina karty, czy zasilacza (a może jeszcze czegoś innego), ale najprawdopodobniej tego Tracera. No chyba, że to jednak po prostu przegrzewanie.

@up- Aragornix napisał, że sprawdzał kartę w programie Video Memory Stress Test. Poza tym w OCCT też jest oddzielny test pamięci karty, ale tylko graf od Nvidii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Error at [179E8000]

: must be 00FF, but found 0000 (bits: 0000000011111111)

Error at [179E8002]

: must be 00FF, but found 0000 (bits: 0000000011111111)

Error at [179E8004]

: must be 00FF, but found 0000 (bits: 0000000011111111)

Error at [179E8006]

: must be 00FF, but found 0000 (bits: 0000000011111111)

Error at [179E8008]

: must be 00FF, but found 0000 (bits: 0000000011111111)

Error at [179E800A]

: must be 00FF, but found 0000 (bits: 0000000011111111)

Error at [179E800C]

: must be 00FF, but found 0000 (bits: 0000000011111111)

Error at [179E800E]

: must be 00FF, but found 0000 (bits: 0000000011111111)

Wrucam wynik z video memory stres test, ale jak dam ponownie start to wynik jest ok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiele nie znaczy. FurMark mocno obciąża kartę, a ta wymaga porządnego zasilania, więc - w tym przypadku - zasilacz jest równie (a nawet bardziej) podejrzany, jak grafa. Gdyby pojawiły się jakieś przekłamania w obrazie, wtedy prędzej by można było obwiniać kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...