Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bordouex

Skrzypienie laptopa

Polecane posty

Witam. Spotkał mnie dziś dziwny problemem z laptopem. W czasie gdy jest włączony co jakiś czas słychać skrzypienie (podobne jak wydaje dysk twardy) mniej więcej ze środka laptopa. Dysk twardy jest na dole po prawej strony - dźwięk raczej nie pochodzi z tego miejsca, gdzie znajduje się dysk twardy. Poza tym skrzypienie pojawia się raczej niezależnie od wzmożonej pracy dysku twardego. Może to wiatrak? W czasie grania słychać krótsze skrzypnięcia, które występują częściej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop ma 2 lata i 4 miesiące. Wydaje mi się raczej to źródłem tego dźwięku jest dysk twardy. Może się zruszył od noszenia. Zaczął się rok akademicki i noszę go coraz. Może jego drgania przechodzą na obudowę. Zamierzam zaopatrzyć się w odpowiedni śrubokręt i zobaczyć czy dysk jest poprawnie zamocowany. Nigdy nie było takich dźwięków - aż do wczoraj jak go przyniosłem z wykładu. Laptop nie ma problemu z przegrzewaniem się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy problem, ale jest on raczej na pewno związany z poprzednim. Dokładnie co 3 minuty (liczyłem stoperem - nawet setne się zgadzają) następuje minizamuł na ułamek sekundy. Przejawia się to charakterystycznym "bzz", które słychać z głośników jak akurat włączona jest muzyka. Dostęp do innego dysku twardego będę miał dopiero w piątek - wtedy wyjaśni się trochę więcej. Ciekaw jestem jednak dlaczego ten objaw występuje dokładnie co 3 minuty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomilem Ubuntu z poziomu pamieci USB. Dysk twardy jest wyciagniety. Zniknal problem z tymi cyklicznymi minizawiechami (bzz). Natomiast dalej mam do czynienia ze skrzypieniem. To na pewno nie dysk twardy, gdyz go nie ma. Moze to skrzypienie wlasnie negatywnie wplywa na dysk twardy. Wiatrak? Niby dziala. Te skrzypienie czuc nawet w ramach lekkich drgan, ktore czuje jak mam laptopa w rekach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...