Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stig44

Rozwiązany: Nagły zanik obrazu i dźwięku

Polecane posty

Witam. Dzisiaj stało się coś bardzo dzwinego z moim komputerem. Otóż podczas grania, nagle zanikł obraz i dźwięk. Jedyne, co pomogło to reset. Dodam, że wczoraj wyciągałem kartę graficzną, żeby ją przeczyścić z kurzu. Co może być nie tak?

Po włączeniu komputera nie wyskoczył żaden komunikat.

Konfiguracja taka jak w sygnaturce.

Czy problem może występować wskutek wysokiej temperatury dysku?(już zamówiłem kilka wentylatorów)

Dodaję na wszelki wypadek screeny z zakładki Health w HDTune:

beztytu1u.png

beztytu11u.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wszystko dobrze podpiąłeś spowrotem

Opisz dokładniej problem: napisałeś że obraz znikł i pomógł reset. A teraz jak włączasz kompa dalej są problemy np. podczas grania.

Podaj temperatury procesora i karty graficznej np HWMonitor.

Sprawdź w menedżerze urządzeń czy nie ma jakichś wykrzykników i czy wykrywa kartę graficzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zdarzyło się to tylko raz, ale to do normalnych zjawisk nie należy i wolę już prędzej się ubezpieczyć.

Temperatury:

IDLE

Procesor: 30*C

Karta graficzna:45-50*C

STRES

Procesor:40*C

Karta graficzna:75-80*C

W menedżerze urządzeń wszystko jest ok, kartę graficzną wykrywa.

Najbardziej martwi mnie ta temperatura dysku, bo w idle jest jakieś 35-40 stopni, co jeszcze ujdzie, ale w stresie wzrasta do 47-48 co już jest o wiele za dużo. Głównie to przez to, że jest mało miejsca w obudowie oraz fakt, że wentylator karty graficznej prawie całe ogrzane powietrze wydmuchuje w kierunku przodu obudowy, prosto na dysk.

[EDIT]

Właśnie przed chwilą podczas grania stało się to ponownie. Temperatura dysku zaraz po zresetowaniu - 41*C. Spróbuję wyciągnąć kartę, przeczyścić styki i podociskać wszystkie wtyczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy monitor - gdy "obraz zanika" się wyłącza?

BTW, dysk masz uszkodzony - 34 realokowane sektory, ponadto odnotowanych jest troszkę błędów Command Timeout, związanych z zasilaniem dysku.

Co do temperatury - te dyski osiągają ją sporą, więc około 50. stopniowe nie powinny być im straszne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Teraz wcale nie ma obrazu. Wyjmowałem kartę w celu ponownego obejrzenia tego wszystkiego i zauważyłem ułamany zatrzask w porcie PCI-e. Po włożeniu karty obrazu nie ma wcale. System uruchamia się normalnie, bo jak nacisnę po chwili przycisk "power" to komputer się wyłącza. Tak wygląda to nadłamanie:

camerazoom2012100513222.jpg

Co do powyższego pytania - monitor przechodzi w tryb standby, dioda świeci się na pomarańczowo, a na ekranie widnienie napis "brak sygału". Gdy odłącze kabel D-sub to pojawia się napis "sprawdź przewód sygnałowy".

[EDIT]

Monitor i kabel są sprawne, bo po podłączeniu do laptopa wszystko działa.

[EDIT2]

Uffff, działa. Wyjąłem na kilka minut baterię i już jest obraz. Teraz tylko kwestia czy będzie cały czas, czy dalej będzie zanikać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jednnym z podejrzanych może być zasilacz(chociaż OCZ...no nie wiem) to wrzucam screeny z OCCT z 10-minutowego testu grafiki:

http://imageshack.us...22h03volt12.png

http://imageshack.us...522h03volt5.png

http://imageshack.us...522h03volt3.png

http://imageshack.us...522h03vcore.png

Temperatura karty doszła maksymalnie do 88*C. To dużo jak na taką kartę?

Na zasilacz mam chyba jeszcze gwarancję, ale to przecież dobry zasilacz, nie żaden no-name.

[EDIT]

No super, teraz mi się to zrobiło podczas przeglądania internetu....No ręce opadają. A najlepsze jest to, że zielonego pojęcia nie mam czego to wina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zasilacz może się zepsuć...

Temperatura, jak na tę kartę - spora. Zrób test GPU dłużej, zobaczymy, może jeszcze wzrośnie. Hm, właściwie to chyba lepiej (i szybciej) by było, jakbyś odpalił FurMarka, monitorując temperaturę. Natomiast w OCCT przeprowadził test Power Supply i sprawdził, czy w trakcie nie wystąpi ten problem (screenów mi z niego nie potrzeba).

A jak wywala przy internecie, to raczej nie przegrzewanie, ale daj jeszcze screena z programu HWMonitor (temperatury w trakcie "normalnego" użytkowania - ani całkowicie w spoczynku, ani też w stresie :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę Twoja płyta nie ma kondensatorów elektrolitycznych, a polimerowe to nigdy nie napuchną, są dużo wytrzymalsze.

Najlepiej skombinuj skądś miernik i zmierz napięcia zasilaczowi podczas testu w OCCT (odczytów programowych nie ma co brać za pewnik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to jest....Robiłem dzisiaj rano stress test na GPU to po kilku minutach wywaliło. Zresetowałęm BIOS zworką Clear CMOS i bez problemu poszedł test przez 50 minut(temp. karty doszła do 88*C),a gdy po teście włączam Ghost Recon Online - lipa, ekran gaśnie zaraz po uruchomieniu. Reset - nie zdążył się nawet system załadować. Znowu reset - obraz zanika zaraz za BIOS'em. Wyjąłem karte, przedmuchałem suszarką, przełożyłem kości RAM do drugich slotów. Dodatkowo usunąłem Ghost Recon'a bo o dziwo podczas gry w BF3 ani razy mi to nie wywaliło.

Miernika niestety nie mam skąd pożyczyć, ale zobaczę co się da zrobic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w tym momencie nie wiadomo na co skierować główne podejrzenie. Może być to IMO zarówno wina zasilania (niekoniecznie samego zasilacza), jak i karty oraz - oczywiście - jeszcze czegoś innego. Myślę, że wypada sprawdzić najpierw ten zasilacz, ewentualnie - jak masz taką możliwość - podmienić grafę.

To, że raz wszystko jest ok (testy), a potem znowu problem się pojawia, sprawy nie ułatwia. Zasilacz może, po prostu, dopiero zaczynać się psuć i nie zawsze źle działać.

BTW, podaj te temperatury, używając HWM, ale jednak pod obciążeniem (pograj w coś ze dwadzieścia minut, a program niech działa w tle).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod obciążeniem temperatury są takie:

Procesor:40*C

Karta graficzna: 80*C

Dysk:45*C

Właśnie mi się przypomniało coś co zrobiłem, a co mogło wpłynąć na ten problem. Otóż odłączyłem komputer od zasilania, gdy był w trybie uśpienia. Wyjąłem wtedy karte i ją przeczyściłem. Po włączeniu komputera jeden raz zgasł mi tak monitor, ale po kilku sekundach włączył się z powrotem, a komputer po chwili wrócił do stanu w jakim go "uśpiłem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to nie wygląda na winę pamięci, ale już spotkałem się z takim przypadkiem, gdzie niemal byłem pewny, że sprawcą jest zasilacz, a jednak okazało się, że był nim Ram.

Zatem nie zaszkodzi sprawdzić pamięć programem Memtest86+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na twoim miejscu tak nie poddawał. Wyślij kartę do serwisu jeszcze raz, z prośbą o wymianę na nową. Wyjaśnij im wyczerpująco o problemie, tak aby w końcu wymienili ci ją na nowy egzemplarz. Powiedz gdzie ją kupowałeś, opisz to wszystko, i powiedz im od czego jest w końcu gwarancja. Nie działa u mnie i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...