Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sulring

Jak wyłączyć touchpad...

Polecane posty

Witam, od niedawna jestem posiadaczem Della Vostro 3560 z systemem operacyjnym Win 7 64-bit.

Problemem jest dla mnie jednak touchpad, strasznie przeszkadza mi podczas grania.

Nie mam zielonego pojęcia jak go wyłączyć, a szczerze jako laik komputerowy i tak sądzę, że trochę próbowałem.

Pierwsza próba to oczywiście Fn + F3, które teorytycznie powinno zadziałać (ma nawet na obrazku przekreślony touchpad!) jednakże... nie działa! Kiedy wcisnę kombo Fn + F3 na sekundę zaświeca się lampeczka przy touchpadzie po czym gaśnie i... nic się nie dzieje!!! Touchpad dalej śmiga szatański pomiot przeklęty, potomek kozy i hieny...

I zaczęło się kombinowanie...

Zacząłem oczywiście od Menadżera Urządzeń, jednakże choć mogę wyłączyć każde inne urządzenie, to wyłączyć Touchpada się... nie da. Po prostu przycisk "Wyłącz" jest na szaro i nie da się go wcisnąć (jest opcja Odinstaluj Sterownik, ale nie sądzę, żeby to było dobre rozwiązanie)

Następnie zacząłem szperać w internecie i znalazłem program Touchpad Blocker. Wszystko fajnie, jednakże blokuje on tylko podczas pisania na klawiaturze, a na domiar złego blokuje każdy kontroler (mysz także, a nie o to mi chodzi)...

Ostatnie za co się zabrałem (odmawiając wcześniej zdrowaśkę) to BIOS... Włączyłem co trzeba, choć dla mnie to czarna magia i poszperałem w liście zainstalowanych urządzeń. I proszę państwa jest tam WSZYSTKO, drajvery nie drajvery, USB, dyski, grafiki, czytnik linii papilarnych(!!!)... po prostu WSZYSTKO.

No właśnie, poza czymkolwiek co choć odrobinę w nazwie przypominałoby TOUCHPAD.

Panie i panowie, tracę już nadzieję... Proszę o pomoc!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...