Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

edwin20

Internet z limitem

Polecane posty

Muszę przedłużyć umowę z Orange i jechać na necie z limitem. Niestety, nie ma innych opcji, tzn. innych czyli internetu bez limitu danych. A operatorów nie będę zmieniał, bo i tak dostane gorszą ofertę niż przedłużenie w Orange FreeDom Pro. Co myślicie o 80zł na miesiąc przy limicie 32GB? Do tego nowy router do 9,3Mbit/s, u mnie prędkość pobierania wynosiłaby coś koło 900KB/s. Wyszłoby, że dziennie mam nieco ponad 1GB. Czy tyle wystarczyłoby do przeglądania internetu, oglądania meczu tak dwa razy w tygodniu, oglądania YouTube co dzień, filmów online co jakiś czas, po prostu czy wystarczyłoby do korzystania z internetu tak jakby nie mieć limitu, bez ściągania osobno plików? Czyli youtube, filmy, mecze, gry typu CS, Metin, czy FIFA, itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te filmy online troche jezeli beda sporadycznie ogladane to mysle, ze wystarczy :) Ja majac 24GB moglem spokojnie aktywnie przegladac internet, ogladac raczej codziennie YouTube, grac w FIFE i kilka razy mecz sie trafil. Teraz przy limicie 18GB musze zrezygnowac z meczow. Ale ja laduje sporo fotografii, wiec troche mi to podwyzsza zuzycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przy tych 13GB to dziennie miałbym nieco ponad 400MB, to te filmy z youtube bym ograniczył do przypuśćmy trailerów i gameplay'ów co jakiś czas. Czyli załóżmy, że daję 200MB na dwie godziny gry, i reszta na przeglądanie neta, to wszystko na dzień. Da rade?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przy tych 13GB to dziennie miałbym nieco ponad 400MB, to te filmy z youtube bym ograniczył do przypuśćmy trailerów i gameplay'ów co jakiś czas. Czyli załóżmy, że daję 200MB na dwie godziny gry, i reszta na przeglądanie neta, to wszystko na dzień. Da rade?

Myślę że tak, może być troszkę więcej jeśli chodzi o filmy, tak plus minus filmy i granie zamknię się w okolicach 600-700mb, tak jak wspomniałem zależy w jakiej jakości będą te filmy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, orange freedom pro z 13 gb limitu z tym że mam jeszcze darmowe noce co rozwiązuje problem aktualizacji gier. Do użytkowania normalnego spokojnie starcza, dziennie około 200 mb zużywam na 2 godzinki grania w Lola lub BF3 i drugie tyle na przeglądanie rożnych stron, także oglądanie filmików na youtube, który zjada masę limitu ale przy rozsądnym użytkowaniu jest okej.

W pierwszym poście 32 gb to było przejęzyczenie? Nie spotkałem się jeszcze z taką ofertą, jeśli możesz podeślij link.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużam umowę, i będę podpisywał na czwarty rok (już trzeci raz przedłużam), i Pan w orange powiedział mi, że teraz dla mnie powinna być oferta 60zł za 13GB + nowy router (trzy razy szybszy), lub za 80zł 32GB, ale rodzice wolą to pierwszą opcję, dlatego teraz pytam o 13GB.

@up: Ile płacisz za darmowe noce, 4zł czy 7zł? Możesz dokładniej opisać, jak to jest z tym limitem, grasz w inne gry, czy cuś przez neta, dużo filmów z youtube oglądasz, ile dziennie? Wystarcza Ci limitu do końca miesiąca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w orange także od 4 lat, umowę będę przedłużał dopiero w lutym ale jeśli dostanę też ta ofertę będę wniebowzięty ;) Ciekawi mnie też nowy router, jaka będzie szybkość na nim rzeczywista, jak już się na coś zdecydujesz i dostaniesz go daj znać.

Darmowe noce mam za 5 zł/miesiąc więc w sumie nie drogo, jednak łącznie płacę aż 84 zł ( 79 za internet 10 gb +3 gb mam w prezencie).

Obecnie gram tylko w te dwie, niedawno "porzuciłem" World of Tanks i COD4. Przeglądam sporo stron typu mistrzowie gdzie obrazki trochę limitu zjadają, a co do youtube to raczej sporadycznie dłuższe filmiki pokroju gameplayów po 20-30 minut a częściej krótkie filmiki z gier lub jakieś klipy muzyczne. Zdarza się także coś ściągnąć w trakcie dnia i dodatkowo z drugiego komputera na ten sam limit nabija siostra, nie wiem jakim cudem ale zjada to 2-3 gb na miesiąc "siedzeniem na facebooku". Wszelki wpływ yt wykluczyłem, opiekun ucznia załatwił sprawę ;)

Podsumowując, na twoim miejscu bez zastanowienia przekonałbym rodziców na 32 GB, wtedy musiałbyś się sporo wysilać żeby zużyć limit bez pobierania dużych plików ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600-700MB dziennie, czy na miesiąc? Ale filmy bym odpuścił, jedynie parę trailerów i gameplay'ów z youtube, i raz na jakiś czas mecz. Czyli to co wspomniałem i do tego zwykłe przeglądanie neta. Wystarczy 13GB na miesiąc?

Dziennie, jeśli filmy odpuścisz, to oczywiście dziennie skosi ci mniej. Nawet o połowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko byłem dziś w Orange i mają awarię, i jedynie dziś to proponowali mi za 69zł 10GB, a jak Pan z punktu Orange zadzwonił tam do "centrali" to oni zaś w tej cenie dawali te 13GB. No ale, dosłownie parę tygodni temu dawali za 60zł 13GB limitu, a powód to, że jakies awarie mają i dopiero za parę dni, tygodni sytuacja się poprawi. A rodzice powiedzieli, że 32GB może być, ale dychę by mi z kieszonkowego ucięli :P. Czyli bez filmów YT 13GB powinno wystarczyć? Wliczając w to gry typu FIFA, CS, BF3, LoL itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem PLAY 16gb przez rok. Grałem w WoWa, oglądałem troche filmików na YT (raczej krótkie, sporadycznie długie) wchodziłem na fb i przeglądałem inne strony typu mistrzowie lub kwejk... Ani razu nie skończył mi sie limit. Tylko musisz sobie wyliczyć ile średnio możesz zużyć i ściśle sie tego trzymać. Jedynym problemem były częste lagi jakie fundowało mi PLAY sad_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę, ja oni chwilę nie zastanawiałbym się, od razu wziąłbym 32 GB. Albo możesz jeszcze 13 + darmowe noce co rozwiązuje problem aktualizacji który był moja zmorą.

A różnica 10 a 13 GB wynika z tego, że w centrali sprawdzili że jesteś już "starym" klientem i dostałeś gratisowe 3 GB jak ja:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do limitu - 32GB, będzie najlepszym pomysłem.

Jak zobaczysz po pierwszym miesiącu, że parę dni przed końcem umowy, masz jeszcze sporo GB wolnych, to oglądaj gameplaye ile wlezie ;)

I włącz licznik, ile na np. 2 minutowy film schodzi, a ile na 10, 30, 50 minutowy, żeby sobie to lepiej wyliczyć na następny miesiąc.

Jeśli masz dobry zasięg (HSPA lub HSPA+) to brałbym bez zastanowienia 32GB w takiej cenie niskiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, po komplikacjach związanych z Orange (z Centralą Orange), wreszcie ich system wrócił do normy i już normalnie dają opcje przedłużenia. Mam dwie propozycje, pierwsza: 60zł za 13GB limitu na 12 miesięcy (jeśli chcę darmowe noce to 4zł dodatkowo), druga: 69zł za 11GB limitu, na 24 miesiące, ale w to wliczone od razu darmowe noce, oraz nowy router (za 79zł jednorazowo - ale ta kwestia ceny nie gra roli). Nowy router zwiększa prędkość trzykrotnie, czyli w moim przypadku transfer pobierania mam coś koło 330 KB/s, a z nowym Routerem dobiłbym do 1MB/s (bo nowy MV610 pobiera z max prędkością 9 Mbit/s - o tym wspominałem w pierwszym poście). Co radzicie, hmm... A darmowe noce to wydaje mi się, że prędzej czy później wykupiłbym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, tia moja wieś i swiatłowody. Ja ucieszyłbym sie gdyby tylko wymienili kabel od telefonu stacjonarnego, bo aktualnie pociągnie 512KB/s max, a nawet u niektórych tylko 256KB/s, a Panowie z TP powiedzieli, że kabla nie zmienią bo im się nie opłaca. Ale to na margnesie.

To co, te 60zł za 13GB? Dodam, że jeśli chciałbym kupić router na własną rękę (ten router z drugiej oferty - MV610, co prędkosć wzrasta 3-krotnie), to zapłaciłbym 500zł, w Orange chyba coś ponad 400zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przedłużyłem umowę na 12 miesi 13GB 60zł. Myślę, że to lepsza oferta. Teraz pytanko - opłaca się brać te szczęśliwe godziny? Jak to jest z tymi godzinami? Oraz coś czytałem gdzieś, że trzeba się rozłączyć w nocy i od nowa połączyć, bo tak to transfer będzie jadło z mojego limitu, jak to dokładnie jest?

PS. Po tej awarii, gdy zapytałem o te 32GB to nawet taki Pan z obsługi powiedział, że to była lekka podpucha (tzn. niedosłownie tak powiedział), bo włączyli to raptem na kilka tygodni, a teraz już nie ma takiej oferty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...