Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ifanovich

Dysk a błędne sektory

Polecane posty

Witam serdecznie! smile_prosty.gif Otóz mam problem z moim dyskiem zewnętrznym. Wszystko działało w porządku do czasu. Od teraz wrzucając coś na niego wszystko jest ok, ale gdy chcę zgrać coś to wyskakuje błąd. Wyczytałem, że głównie tak się dzieję, gdy są jakieś błędy w sektorach. Nie wiem czym to może być spowodowane, ale... w każdym razie również jechałem na skuterze wioząc go w kufrze, czyli drgania i polskie drogi mogły uszkodzić - możliwe, że tak jest? W każdym razie:

- próbowałem używać tego narzędzia co Windows oferuje (PKM -> Właściwości -> Narzędzia etc.), bez skutku;

- używałem programu HDD Regenerator i Victorious (możliwe, że przekręciłem nazwę), bez skutku,

- formatowałem z początku ale bez skutku.

Dlatego pytanie brzmi: w jaki sposób można to ogarnąć i czy w ogóle jest taka możliwość? W załączniku jest skan za pomocą HD Tune, mam nadzieję, że jakoś się przyda.

Model podany także jeszcze inne jest pytanie: czy opłaca się go naprawiać w przypadku uszkodzeń fizycznych czy też kupić nowy?

//e słyszałem również, że można ominąć uszkodzone sektory i ciągle korzystać z dysku - można wspomnieć o tym również smile_prosty.gif

Również, planuję kupić jeden dysk zewnętrzny z sporą ilością miejsca, mianowicie:

http://allegro.pl/dy...2671898326.html

co o Tym myślicie? Może sami zasugerujecie jakiś sprzęt, w każdym razie:

- ważny jest rozmiar, potrzebna jest duuuuża przestrzeń;

- byle praktyczny/kieszonkowy (bez zbędnych zasilaczy);

- w miarę, żeby był jakościowy - jestem przyzwyczajony do czekania jakoże mam internet 2mb a ściągam pliki dużej wielkości tongue_prosty.gif

Pozdrawiam serdecznie z góry za pomoc - przepraszam jeśli wybrałem zły wątek!

ifanovich

post-234139-0-59685600-1349088801_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale spróbuję. Victoria jakoś nie działała u mnie sprawnie ale sprawdzę troszkę później. Odezwę się za godzinkę. :)

Back, a więc nie wiem dokładnie co miałem zrobić w tym programie dlatego wrzucam SS wszystkiego co tam jest wyświetlone:

http://gyazo.com/08a277df5ab8a3691f60475338a1ddce.png?1349095602

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten S.M.A.R.T...

Niby nie ma realokowanych sektorów, a są (a właściwie odwrotnie). xD Podejrzewam, że to efekt działania HDD

Regeneratora. IMHO nic z tego dysku już nie będzie, ale jeszcze czegoś takiego nie widziałem, więc opinia innych byłaby wskazana.

BTW, zerowałeś go?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, niczego nie zerowałem, jedyne co robiłem to: formatowałem, używałem HDD Regeneratora (aczkolwiek tutaj wchodzi w grę tylko scan, bo niczego innego nie było do wyboru) oraz próbowałem coś robić z systemowym narzędziem (prawy kilk -> właściwości -> itd.) to wszystko co robiłem. A więc czekajmy na opinie innych! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z zasad głosi - jeśli wartość dziesiątkowa atrybutu (tu Bieżący) jet poniżej progu to dyskiem jest niedobrze. Tu tak mamy w przypadku liczby realokowanych sektorów (atrybut 05). "Ciekawie" wygląda też liczba sektorów czekających na realokację (atrybut C5) w zestawieniu z liczbą realokacji (atrybut C4). Wygląda to tak, jakby dysk nie był w stanie zremapować uszkodzonych sektorów. Optymistycznie nie wygląda też czas rozpędzania talerzy do pełnej prędkości , jeśli jest prawdziwy (atr. 03 - 400000000h to spora liczba)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...