Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

badn3wz

Problem z połączeniem do sieci - Neostrada

Polecane posty

Witam!

Mam taką sytuację: łącze się do neostrady za pomocą routera cisco x2000. Router działa sprawnie ale znajduję się w salonie, a ja chce podłączyć do netu komputer stacjonarny który nie ma karty wifi. Połączenie przewodem odpada bo router jest na drugim końcu domu. Próbowałem wykorzystać do połączenia stary router Edimax BR-6204WG - sygnał miałby lecieć bo x2000 bezprzewodowo do edimaxa i z niego przewodem do peceta, ale jakoś mi nie idzie się połąćzyć.

Na router wgrałem software v1.63 i próbowałem się połączyć ustawiając wan type na ethernet, wireless isp(ap enabled) oraz wireless isp(ap disabled). Dokładnych kombinacji już nie wypiszę bo było ich za dużo, ale na niektórych z nich mi pisało że router się połączył z tym cisco, tylko że windows mi pokazywał cały czas brak dostępu do internetu (win7 64bit).

I w końcu moja prośba: pomóżcie mi skonfigurować tego edimaxa, albo doradźcie co kupić żeby połączyć się z netem - najlepiej jakiś access point tak żeby łączył się przez kabel ethernetowy z komputerem, albo bezprzewodową kartę sieciową(i tu pytanie co lepsze: wewnętrzne czy zewnętrzne na usb? czytałem że wewnętrzne mogą być lepsze dzięki zewnętrznym antenom, co by mi odpowiadało).

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...