Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nick Wazalski

Adobe Photoshop CS3

Polecane posty

Mam z nim taki problem, probowalem sobie zrobic UserBara i [beeep]! W pewnym momencie trzeba zrobic nowa warstwe o wielkosci 3*3, wiec zrobilem. Potem trzeba zrobic 3 male kwadraciki po skosie, zrobilem i potem trzeba zdefiniowac wzorek i tu mam problem, bo kwadraciki zrobione , a zdefiniowac go nie moge. Wogole ten program dziwny, bo nie ma (albo jakims cudem jest wylaczony) wiadro z farba... Pomocy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z nim taki problem, probowalem sobie zrobic UserBara i pupcia! W pewnym momencie trzeba zrobic nowa warstwe o wielkosci 3*3, wiec zrobilem. Potem trzeba zrobic 3 male kwadraciki po skosie, zrobilem i potem trzeba zdefiniowac wzorek i tu mam problem, bo kwadraciki zrobione , a zdefiniowac go nie moge. Wogole ten program dziwny, bo nie ma (albo jakims cudem jest wylaczony) wiadro z farba... Pomocy :D

Na pasku narzedzi nie ma wszystkich mozliwosci. Klikajac prawym przyciskiem myszy na ikonkach wyswietlasz menu, ktore pozwala podmienic dane narzedzie na inne danej grupy. Widocznie wiaderko z farba masz schowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bajer, a mysle se, stuninguje sobie samochod w photoshopie, wszystko ladnie pieknie, zaznaczam przedni zderzak Lassem, obnizam, zabieram sie do drugiego, zaznaczony lassem i tu jest bajer, chce go dac w dol i wyskakuje ze to miejsce jest puste??!! O co chodzi, i dlaczego w przednim zderzaku mi cos takiego nie wyszlo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kagava dobrze napisał, że powinieneś sprawdzić czy masz zaznaczoną warstwę z obrazkiem.

Najczęściej po prawej stronie PS znajduje się okno z zakładką "layers/warstwy" - w tym oknie powinieneś zaznaczyć warstwę, która "ma na sobie" obrabiany obrazek i dopiero później używać na niej lasso.

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz tego okna, to możesz je ponownie włączyć. Szukaj go w menu "window/okno - show layers/pokaż okno" (nie wiem, jakie dokładnie są słowa w Twojej wersji, ja to pisałem na podstawie PS 6)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę tworzył nowego wątku dla tego pytania, bo ono w sumie photoshopa dotyczy:

Czy ktoś wie gdzie sciągnąć odcinki "photoshop user tv"?

Jest ich już 105 ale na stronie są tylko od 100 :(

Gyby ktoś wiedział gdzie namieżyć torrent, albo gdzie sa jakieś archialne...

(Program nadawany w TV chyba można sobie nagrać, albo pobrać z sieci jak ktoś udostępni?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam...pytanie o te odcinki, to jak pytanie "gdzie sciągnąć linuxa"...moderator się nie obrazi bo przecież nic kraść nie mam zamiaru.

Ci kolesia w User TV poprostu mają fajny program photoshopowy...

A teraz inna rzecz:

Strony w photoshopie...w photoshopie da się zrobić CAŁĄ stronę czy tylko jakiś "zhateemelowany" kod z obrazkami i ukąłdem reszte trzeba dopisać?

(wiem, skryptów to on za mnie nie napisze)

...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne pytanie:

wiem że z dziedziny tych podstawowych, ale nigdie jasno nie ma wytłumaczenia:

jest rozdzielczość obrazu, dajmy na to 10x5 cm (wizytówka)

I jest PPI.

I kiedy ppi ma wartość 190, obszar roboczy przy poiekszeniu 100% jest duży, a kiedy dam 75, to przy powiększeniu 100% ma raczej "realne wymiary" na ekranie. Ktoś mi wyjaśni o co chodzi z tymi ppi, dpi?

Wiem że jedne to ekran, drugie druk...albo da jakiś link, gdzie to jasno wyjaśniono? Bo bez tego z przygotowaniem do druku itp, ani rusz :/

(ta wiem, męczę banałami, ale nigdzie nie ma dość prosto wyjaśnione)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy ustawiasz dpi/ppi to jest ilość pixeli na cal kwadratowy (chyba).

Ekran wyświetla w widoku 100% piksele zawsze w takiej samej ilości, więc obraz musi być powiększony, aby wszystkie "kropki" mogły być wyświetlone.

No dobra, nie jestem mistrzem w tłumaczenu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dość nieciekawy.

Gdy odpalam Photoshopa (CS3), wyskakuje mi raport o błędach i zamyka program.

Wcześniej tego nie było. Aktualnie korzystam z wersji testowej.

W dodatku przy logowaniu i np. wczytywaniu niektórych programów (jest ich sporo, np gg) widzę pogrubione czcionki (ale powiedzmy tylko czesc, np. napisy, sama lista GG), kiedy tak nie powinno być. Sprawdzalem w opcjach okienek i wygladu pulpitu... odznaczone.

Sa to wprawdzie 2 problemy, ale nie bede robil 2 topicow.

Proszę o pomoc.

[Edit]

Zdaje się, że problem znikł. Musiałem odinstalować program, wywalić z rejestru i ponownie zainstalować.

Drugi problem, pogrubionych czcionek był prawdopodobnie spowodowany [chyba] zainfekowanym programem do komunikacji PC z telefonem i wyświetlaniem pulpitu na telefonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalnie i oficjalnie spolszczenia nie ma. Natomiast na stronie Adobe Polska (www.adobe.com.pl) możesz pobrać (chyba także polskie wersje) Adobe Photoshop CS3 w wersji 30 dniowej. Musisz tylko założyć specjalne, bezpłatne konto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...