Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

locobro

Problem z dyskiem twardym

Polecane posty

Witajcie,

Mam następujący problem. Od jakiegoś czasu często zawiesza mi się komputer i nie reaguje. Po restarcie nie chce się uruchomić system, czarny ekran i nic więcej. Dopiero odłączenie komputera od zasilania i odczekanie kilku-minutowe daje skutek i system się załącza. W dzienniku zdarzeń mam m.in. mnóstwo komunikatów: "Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk0\DR0." oraz kilka "Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie nadaje się do użytku. Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie ." i "Wykonywanie kopii w tle woluminu C: zostało przerwane, ponieważ nie można powiększyć magazynu kopii w tle z powodu limitu wprowadzonego przez użytkownika.". Czy mam uszkodzony dysk? Co mogę z tym zrobić? Załączam jeszcze diagnostyke SMART

post-762719-0-01776900-1348858370_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy CT i CRC (praktycznie komunikacja na linii płyta <=> dysk, prawie nie istnieje). Zatem może to być wina zasilacza (podziel się informacjami o nim), ewentualnie okablowania lub, w najgorszym przypadku, nawet płyty głównej (dysk też może być winny, ale moim zdaniem to najmniej prawdopodobne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...