Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sonygg

Wolny, bardzo wolny net. POMOCY.

Polecane posty

Ja nie gram!!!

No dobra robie dokładnie tak:

Wchodzę na jakąś stronę. (czy to firefox'em czy operą i tak jest to samo)

Zaczynam coś ściągać.

Wyłączam wszystkie aplikacje oprócz konsoli ściągania w przeglądarce.

Wyłączam wszystkie zakładki.

Nie gadam przez, żadne gg ani nie gram w grę.

No i co wy na to? Niech prędkość będzie nawet 50 kb/s i tak lepiej niż teraz (30 kb/s).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te 30-35 k/s, to kilobity (kb) czy kilobajty (kB)? Jeśli to pierwsze, to faktycznie, prędkość nierewelacyjna (może z tego łącza korzysta ktoś oprócz Ciebie?), powinno być "trochę" więcej, przynajmniej czasami (choć o zbliżeniu się do wartości maksymalnej, tzn. teoretycznej, nie ma co marzyć). Jeśli zaś są to kilobajty, to nie masz na co narzekać (wyglądałoby to tak, jakbyś jechał maluchem 200 km/h i marudził, że coś wolno jedzie ;)).

Pamiętaj, że na szybkość ściągania wpływa nie tylko szybkość Twojego połączenia z Internetem, wiele z tych czynników jest zupełnie niezależnych od Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to Kb/s, a jakie są te czynniki (takie prędkości mam od miesiąca)?

PS. Zainstalowałem program TweakMASTER i trochę się poprawiło około 40kb/s, ale za to bardzo (serio) przyśpieszyłem otwieranie stron internetowych.

Proszę o pomoc, będę zadowolony z 50kb/s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź czy nie masz jakiegoś trojana czy innego paskudztwa, takie rzeczy potrafią nieźle zapychać łącze. Jak już będziesz mieć pewność, że to nie to, to zadzwoń do swojego dostawcy, może przeprowadzali jakieś zmiany w swojej sieci i przez przypadek (lub nie) coś "zepsuli" (np. nałożyli na Ciebie jakieś ograniczenia za przeciążanie łącza lub coś w tym stylu, albo przypadkowo zmniejszyli Ci prędkość neta). Jeśli i to nie pomoże (tzn. u dostawcy wszystko jest ok), to winne może być np. łącze, które dostawca dzierżawi od jakiejś firmy (np. TP), ale to już jest poza zasięgiem Twoich możliwości - nawet, jeśli faktycznie tak będzie, to prawdopodobieństwo, że ktoś coś z tym zrobi jest bardzo małe :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pewien programik, który powiedzmy mnie zadowolił. Chodzi mianowicie o IDM. Ściąganie około 45kb/s czyli dla mojego neta znośnie.

Jakby ktoś miał jakieś inne spostrzeżenia to chętnie poczytam.

I jeszcze jedno: Niech zamilkną wszyscy, którzy mówią, że nie ma programów do przyśpieszania neta! One istnieją i są w śród nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje z moim netem. Mam kabla 128. A wszytko co ściągam, ściąga się maksymalnie 35k/s, zamiast 64k/s !!!

Co mam zrobić ? Pomóźcie!

Mówisz, że masz kabel 128, ale potem, że powinieneś mieć 64. Domyślam się, że chodzi tutaj o KB/s (kilobajty), bo gdybyś miał 128 kb/s (kilobity) ściągało by tak naprawdę z prędkością 16KB/s. Już wyjaśniam.

8 Kilobitów = 1000 Bajtów (czyli w przybliżeniu 1 KB)

1 Kilobit = 125 Bajtów

Jeżeli masz internet 128 kb/s dzielisz przez 8, albo mnożysz przez 0,125. Wynik wychodzi w kilobajtach. W przypadku gdy masz 128 KB/s, internet powinien chodzić właśnie z tą prędkością, a nie jak podajesz z 64 KB/s.

Jakiego masz dostawcę? Jeżeli wcześniej internet chodził szybciej i dzieje się to dopiero od jakiegoś czasu może to wina sieci i jakieś remonty, podczas których muszą ograniczyć szybkość? Kiedyś w Neostradzie był nałożony limit, po przekroczeniu którego prędkość spada.

Jeżeli reinstalacja nie pomaga to musi być wina sieci. Zostaje tylko dzwonić do Admina i pytać się co jest nie tak :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NeXIcE -> Jakaś nowa arytmetyka binarna? Dałbym głowę że 2^10 to 1024...

1B = 8b

1KB = 1024B

itd...

Więc po co robić takie dziwaczne przekształcenia?

sonygg -> Proponowałbym dokładnie określić jakie masz łącze - download / upload.

Bo jak na mój gust, masz 320kb/s co daje około 40KB/s downloadu. a 64kb/s to pewnie upload będzie.

Zobacz co powie stronka http://www.speedtest.net/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NeXIcE -> Jakaś nowa arytmetyka binarna? Dałbym głowę że 2^10 to 1024...

1B = 8b

1KB = 1024B

itd...

Więc po co robić takie dziwaczne przekształcenia?

sonygg -> Proponowałbym dokładnie określić jakie masz łącze - download / upload.

Bo jak na mój gust, masz 320kb/s co daje około 40KB/s downloadu. a 64kb/s to pewnie upload będzie.

Zobacz co powie stronka http://www.speedtest.net/

1kB = 1000 B

1KiB = 1024 B

reszta się zgadza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=wikipedia+-->

("wies.niak"no to przynajmniej pisz jednostki poprawnie

przedrostek kilo to małe k

[quote=wikipedia)

Aby uniknąć niejednoznaczności, w wielu krajach (w tym w Polsce) przyjęło się używanie dużej litery K dla oznaczania krotności 1024, zaś małej k - dla krotności 1000. Podobnie duża litera B oznacza bajt, mała b - bit.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kilobajt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NeXIcE -> Jakaś nowa arytmetyka binarna? Dałbym głowę że 2^10 to 1024...

1B = 8b

1KB = 1024B

itd...

Więc po co robić takie dziwaczne przekształcenia?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kilobit

Tutaj jest tak napisane. W sumie racja, skoro 1B = 8b to 1KB = 1kb.

128kb * 1024 = 131072B

131072B / 8b = 16384kb

16384kb / 1024 = 16KB

Pasuje :P. Jakby użyć 1000 wyszło by z przecinkiem, czyli wielokrotność 2 nie byłaby zachowana :). Czyli co, trzeba poprawić wpis w Wikipedii?

EDIT:

Sam już nie rozumiem. Pisze wyraźnie, że 1kb to 1000b i 1kb to 125B...

W dodatku na http://pl.wikipedia.org/wiki/Kb/s pisze:

1 kb/s to 1000 bitów na sekundę (125 bajtów na sekundę, ponieważ 1 bajt = 8 bitów).

Więc dobrze napisałem wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie rozumiem. Pisze wyraźnie, że 1kb to 1000b i 1kb to 125B...

Sądząc po zdaniu "Binarnym odpowiednikiem kilobitu jest kibibit" wnioskuję, że tamten artykuł jest oparty o specyfikację IEC 60027-2, która raczej się nie przyjęła w Polsce, więc operujemy miarami SI (tak jak to zostało napisane w artykule "Kilobajt").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wies.niak miałeś racje. Po przeprowadzeniu testu okazało się, że max. dowload wynosi 41 KB/s a a uplaod 61 KB/s, więc coś mi się porąbało.

PS. Okazało się, że mój net nie jest, aż tak wolny. Qumpel też ma kabla 128, a jego dowlad wynosi 23 KB/s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...