Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fori

Problem z uruchomieniem linuxa

Polecane posty

Potrzebuję zainstalować na komputerze stacjonarnym linux obok windowsa. Próbowałem Ubuntu, ale zawiesza się na ekranie ładowania (tym co są kropki biało-czerwone) i nawet nie uruchomiło instalatora. Jak próbowałem uruchomić to bez instalacji (z włączoną opcją nomodest) było to samo. Zainstalowałem przez wubi, ale też się nie uruchamia. Przy debianie liveCD też się wykrzacza w trakcię uruchomienia, a przy instalacji wszystko idzie sprawnie, ale po wyborze systemu jest albo czarny ekran, albo (w trybie awaryjnym) zacina się w tym samym miejscu co liveCD, bez żadnego błędu, ale wypisuje że nie rozpoznał chłodzenia procesora.

Konfiguracja komputera to:

Płyta: Asus M4A78

Procesor: AMD Phenom II X2 550

Grafika: HIS Radeon 4850

Na kompie mam dwa dyski twarde, ale wątpię żeby to robiło jakieś problemy.

Ma ktoś jakiś pomysł?

EDIT: Właściwie zauważyłem, że przy 32-bitowym Debianie przy uruchamianiu liveCD wyskakuje błąd o problemie z wczytaniem sterowników do grafiki. Ktoś wie co na to poradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem obraz i wypaliłem w programie PowerISO. Nie wydaje mi się, żeby problem leżał w płytce, bo przez wubi (instalacja bez płyty) też nie działa.

EDIT:

Na przemian pojawiają się błędy "k10temp" i "SP5100". Niby znalazłem w internetach jak to poprawić, ale jak nie mogę zbootować systemu, to na co mi to? :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope. Wypróbowałem Ubuntu, Bridge, Knopixxa i Debiana. Na wszystkich to samo "mmio address cośtamcośtam already in use". Wychodzi na to, że to problem ze sterami do karty graficznej, ale jedyne rozwiązania tego problemu jakie znalazłem wymagają uruchomienia linuxa :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...