Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Stillborn

Wzmocnienie sygnału routera

Polecane posty

Witajcie.

Tak się zastanawiam, czy istnieje jakaś "chałupnicza" metoda na wzmocnienie sygnału routera.

Na razie jedyne, co zrobiłem, to owinąłem jego antenkę przewodem. Poskutkowało, ale nie za wiele, jak można się domysleć.

Dziś mnie tknęło i wziąłem go rozkręciłem, by zobaczyć, jak wygląda podłączenie kabelka od anteny wewnątrz tego urządzenia. Z tego co zauważyłem, to jest to zwykły kabelek z ekranem, przylutowany w odpowiednie miejsce na płytce drukowanej i puszczony do końca obudowy antenki (tam na jej końcu zaczepiony).

Czy skutecznym jest sposób, by np. zamontować w miejsce obecnego kabelka jakiś inny, dłuższy i wyprowadzić go poza obręb pionu?

Mój problem ze słabą jakością sygnału routera bierze się stąd, że nie dopilnowałem jego montażu. Tato wpadł na pomysł, żeby go umieścić w luce, gdzie znajduje się tzw. pion w bloku. Ta luka jest z blachy, jak i jej drzwiczki, więc wygłusza sygnał.

Od razu napiszę, że poprowadzenie kabla ethernet gdzieś pod panelami i montaż routera w innym miejscu odpada, bo koszmarnie dużo z tym roboty.

Myślałem też nad zamontowaniem drewnianych drzwiczek do luki od pionu :].

Router, z którego obecnie korzystam, to 8Level WRT-150.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę że temat nie cieszy się specjalną estymą forumowiczów :]. Jakby kogoś ciekawiło, to routery od 8Level nie bierzcie, bo mają złą opinię (na ogół wszyscy, których się pytałem, mieli ten sam problem, co ja). Provider mi wymienił router na TP-Link TL-WR741ND i problem zniknął.

Także, temat można zamknąć i zapomnieć o nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...