Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

knighmaster

Problem z Systemem POMOCY!

Polecane posty

Mam problem z laptopem żony, a mianowicie z tego co mowi wylaczyla komputer a kiedy chciala go włączyć wyświtlił sie błąd, że "NIE MOŻNA ZAŁADOWAĆ SYSTEMU WINOWS, PONIEWAŻ NIE MA PLIKU REJESTRU SYSTEMOWEGO LUB JEST ON USZKODZONY" Napisało rownież że brakuje pliku System w lokalizacji (Plik: \Windows\system32\config\system)

(Stan: 0xc00000e9)

Największy problem jest w tym że niby mam recovery dysk. ale niemożliwe jest zbotowania sstemu z płyty, jakiegokolwiek systemu ponieważ starałem sie również zainstalowac Linuxa a w sumie 2 Linuxy Ubuntu ver. 10.10 jak i Konpix z płyty ratukowej który powinien po prostu załadować sie z płytki bez większej instalacji. Żeby tego było mało zmieniłem w biosie pierszeństwo na removable device i chciałem zbootować system z flasha albo z karty SD ale cholera nie chce sie w ogóle załadowac, non stop włącza się okno z próbą odpalenia systemu w trybie awaryjnym, aczkolwiek bez tego pliku system nie ładuje się, a po wybraniu tej opcji (tryb awaryjny) ponownie wskakuje okno że niemożna załadować systemu Windows. Tak więc wywaliłem całkowicie z BIOSA bootowanie z HDD oraz Lana zostawiłem jedynie CD oraz Removable Device, ale to także nic nie dało i wyświetlił się komunikat: " Reboot and Select Propr Boot Device or Insert Boot Media in selected Boot Device and Press a key_" kiedy klikam obojętnie jaki klawisz komunikat pnownie się pojawia.

Proszę o jakąkolwiek Pomoc, nie mam pojęcia co mam robić a nie chciałbym stracić zdjęć z ciąży mojej żony jak i innych ważnych dla mnie rzeczy.

z góry dziękuję.

System: Windows Vita Home Edition

Laptop: ASUS K50INseries

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa duze szanse ze latwo to naprawic ja tez cos takiego mialem

pomoglo mi to http://support.micro...om/kb/307545/pl

w skrocie polega to na tym ze odpalasz kompa z plyty hirens boot wchodzac na mini windowsa

wyszukujesz folder z kopiami systemu ten system volume information uzywasz ostatniego po dacie

kopiujesz te pliki _REGISTRY_USER_.DEFAULT

_REGISTRY_MACHINE_SECURITY

_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE

_REGISTRY_MACHINE_SYSTEM

_REGISTRY_MACHINE_SAM

zmieniasz ich nazwe podmieniasz je u siebie w \Windows\system32\config\system startujesz kompa i dajesz przywracanie systemu na pierwsza wczesniejsza dateniz ta uzyta przez ciebie

Hirens jest nie do końca legalny, więc takich rzeczy nie polecamy nonono.gif- Hakken

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w BIOSIE wykrywa wszystkienapędy bez żadnych problemów ale całkowicie nie chce sie botować z płyty. Chciałem przełożyć dyski z lapka żony do mojego aczkolwiek różnica amperażu jest moim zdaniem zbyt duża i boje sie że spalę. (mój laptop podaje większą moc na dysk.) (żona 5v 480mA mój 5v 800mA) wtedy mój laptop bez problemu zbtowałby lunuxa z dysku i naprawiłbym to

BTW Krasnolud nie moge nic zbotować z cd i nie mam pojmy jak to zrobic wygląda to tak jakby każdy napęd był poblokowany ale bios wszystko odczytuje i pokazuje dokłądne nezwy zarówno HDD jak i DVD-ROM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało podłączyć dysk żony. Tu najważniejsze jest napięcie (5V) - ma być takie samo na zasilaniu i urządzeniu zasilającym. Natomiast natężenie (A) musi być wyższe na urządzeniu zasilającym niż na zasilanym. Co to znaczy? Już wyjaśniam. Dysk żony pobiera 500mA. Twój 800mA. To znaczy, że urządzenie zasilające dysk Twojej żony nie może dawać prądu niższego, niż 500mA bo inaczej dysk nie uruchomi się. W przypadku Twojego dysku, musi to być conajmniej 800mA. Wiele zasilaczy PC ma wydajność na linii 5V rzędu ok 20A, czyli dwa rzędy wielkości więcej, niż wymagają oba wymienione dyski. I nie palą się, bo ważne jest napięcie. Ale gdybyś stosował zasilanie USB to dysk żony by wystartował a Twój miałby problem z niektórymi płytami - bo wymaga większego natężenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...