Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ameliorate

Komputer zacina się regularnie na ok. minutę

Polecane posty

Witam,

mam dziwny problem, z którym wcześniej się nie spotkałem, a mianowicie co jakieś 10-15 minut komputer "zawiesza się", ale nie w taki sposób, że nie można nic zrobić, bo myszką można ruszać, klikać ale nic się wtedy nie dzieje i dopiero po upływie +/- minuty zaczyna się włączać wszystko co w czasie owego "zawieszenia" próbowałem uruchomić. Dzieje się tak w każdym stanie - czy gram, oglądam czy komputer jest w spoczynku, czy przeglądam strony internetowe.

Typ procesora: QuadCore Intel Core 2 Quad Q9450, 2000 MHz (6 x 333)

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

4 GB ramu

Dysk Hitachi 500 GB, 7200 RPM, SATA-II

Płyta główna: Gigabyte GA-G33M-S2

Zasilacz 600W, Ocz

I tutaj temperatury z Everesta.Chciałbym tylko zaznaczyć, że jestem raczej zielony w tych sprawach więc wrzucam temperatury, bo nie mam pojęcia co jeszcze może się tu przydać. Jeżeli jest coś co może pomóc to proszę napisać co (nie wiem, logi czy coś) dołożę wszelkich starań żeby uzupełnić.

Pozdrawiam

Temperatury

Płyta główna 42 °C (108 °F)

Procesor 32 °C (90 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 59 °C (138 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 55 °C (131 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 3 58 °C (136 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 4 59 °C (138 °F)

Procesor graficzny 59 °C (138 °F)

Hitachi HDT725050VLA360 [ TRIAL VERSION ]

Wentylatory

Procesor 1726 RPM

Obudowa 1152 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.18 V

+3.3 V 3.41 V

+12 V [ TRIAL VERSION ]

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.32 V

VBAT baterii CMOS 3.17 V

DIMM 1.94 V

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie w spoczynku - kilka kart otwartych na chrome, bestplayer, jakieś foldery i everest. I chciałem zaznaczyć, że efekt owego zacinania się jest taki jakby co te kilka minut ładował coś przez minutę. + właśnie zaciął się na chwilę dłużej i wyskoczył blue screen, więc piszę z laptopa ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się chociaż kod tego bluescreena. A temperatury, jak na prawie spoczynek, dość wysokie. Trzeba by sprawdzić, jak wyglądają w stresie i użyć do tego programu HWMonitor, ale skoro nie możesz teraz pracować na komputerze...

BTW, może to przegrzewanie, a może nie, w każdym razie, na pewno nie zaszkodzi wyczyścić kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: kompa co prawda czyściłem jakieś 2 tyg. temu bo karta graficzna mi padła i przy wymianie wyczyściłem, ale teraz dla pewności czynność powtórzyłem i bez efektu, nadal to samo. A jeśli chodzi o pastę pod procesorem to nigdy nic takiego nie wymieniałem. Jak tylko wrócę do domu, to spróbuję odpalić stacka i ściągnąć HWMonitor i ten program occt. Wrzucę co wyjdzie jak tylko wrócę i to zrobię :D

Pozdrawiam i dzięki, że ktoś się zainteresował!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...