Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GwanTodro

Dziwny problem z ekranem

Polecane posty

Od kilku dni walczę z dziwnym problemem, podczas oglądania np. youtuba lub innych plików video cały ekran robi się szary i niekiedy słychać trudne do określenia dźwięki. Próbowałem sam rozwiązać problem lecz niestety nie powiodło mi się. Na początku myślałem iż to wina karty graficznej lecz działa ona bezproblemowo podczas grania i ogólnej obsługi komputera. Mimo wszystko zaktualizowałem sterowniki oraz powyłączałem wszystkie dodatkowe opcje związane z polepszaniem jakości obrazu. Ponadto przeinstalowałem wszelkie kodeki związane z odtwarzaniem plików video. Problem jest o tyle dziwny iż filmy działają dobrze, niekiedy przed wystąpieniem problemu zdążę obejrzeć kilkanaście filmów na różnych stronach i dopiero występuje problem. Komputer podczas gdy włącza się szary ekran nie zawiesza się, niekiedy słychać zwyczajny dźwięku odtwarzanego filmu ale obraz szwankuje. Proszę o pomoc ponieważ problem jest dość irytujący.

karta: asus radeon hd 7770

ram: 12 gb DDR 3 Goodram

zasilacz: OCZ Fatal1ty 550W

mobo: gigabyte 990XA-UD3

Windows 7 64 bit

monitor: Benq E2220HD podłączony przez hdmi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problem występuje tylko w filmach, i jeśli nie pomoże usunięcie kodeków ( wszystkich jakie są ), i zainstalowanie ich na nowo, to jedynym wyjściem będzie reinstalacja systemu.

Tak swoją drogą, podpinałeś kartę do monitora przez DVI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest teoretycznie czysty, stawiałem go niecałe 2 tyg temu. Co do podłączenia przez kabel dvi nie mam takiej możliwości bo nie posiadam tego kabla. Mam tylko kabel d-sub ale boje się iż on przy rozdzielczości full hd będzie dawał brzydki obraz. Myślę że kabel hdmi jest sprawny działał 2 lata z inna kartą bardzo dobrze. Kabel kupiłem z firmy hama i wygląda jakościowo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje, dam znać czy to wina chroma ale to może potrwać kilka dni bo problem z ekranem lubi pojawiać się w momentach gdy myślę już że wszystko jest git smile_prosty.gif

Chyba problem faktycznie występuje przez jakiś błąd chroma, od kilku dni używam opery do oglądania plików video i wszystko jest dobrze odtwarzane, żadne irytujące błędy już nie występują. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...