Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grz

Rozwiązany: Internet bezprzewodowy/mobilny- ile wystraczy oraz ile strony pobierają?

Polecane posty

Witam,

jako że pracuję w ochronie i mam dużo czasu- kupiłem laptopa, a teraz czas na neta.

I tu mam takie pytania:

Ile dana strona może pobierać KB? np. onet czy youtube no i oczywiście cd-action :-)

Na ile czasu może wystarczyć np pakiet 4GB lub 8GB?

Zależy mi głownie na kurniku- czy jak raz włączę np. szachy i dam nowy stół -to będzie coś pobierał czy podczas każdej gry czy może tylko za pierwszym razem?

Są może jakieś triki, zeby za dużo strony nie zżerało?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od strony. dziennie pobrac mozesz przy 10h bez ogladania filmików czy słuchania muzy ok 100mb mozesz sie wyrobic w 50 ale nie recze za to. kurnik? istotne sa pingi a te zaleza od ilosci osób podłączonych pod jedną stacje bts. im wiecej siedzisz na yt tym wiecej zeżre ci limitu. przy wysokich transferach to i 8gb skasujesz w jeden dzień. wszystkie sieci oferuja brak naliczania gb od 0:00 do 8 rano. (jedynie tanie oferty i lte w plusie maja inaczej) lte w plusie jest dobrym rozwiazaniem o ile masz zasieg, tudziez cdma. kurnik duzo nie zabiera transferu. jezeli załadujesz pokój dalej leci kilka kbps. wazne jednak jest bycie w zasiegu i obciazenie danej stacji, chcesz duzo yt? musisz sie pilnowac jednak bo z limitem tak łatwo nie wyrobisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś połączony, to w trayu znajdzie się ikonka, a po kliknięciu na nią powinno wyskoczyć okienko z dokładnymi informacjami na temat połączenia, w tym ilości wysłanych i odebranych danych. Strony takie jak onet czy CDA nie są specjalnie zasobożerne - mogą pobrać 200 kB, rzadziej coś około megabajta. Jednak jutub i generalnie każdy serwis umożliwiający oglądanie wideo to bezdenna studnia na bajty - jedna wizyta może zakończyć się utratą 500 MB lub nawet 1-2 GB, zależy w jakiej jakości oglądasz. Jakiekolwiek gry przez sieć - shootery, erpegi, cokolwiek - "większego" odpada. Patrz Youtube, tylko bez możliwości zmiany jakości. Kurnik - nie mam pojęcia, bo z niego nie korzystam, ale na pewno nie zakończy pobierania po jednym stole.

Triki? Korzystaj z umiarem, oglądaj YT w niskiej rozdzielczości, ściągnij Operę i włącz tryb turbo, który automatycznie pobiera zawartość stron w gorszej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w pracy mam głownie w nocy( średnio bym siedział na necie w nocy tak koło 6h- w dzień są pracownicy to nie ma czasu-chyba że w weekend) i zależy mi głównie właśnie na kurniku- włączyć jakieś 2 stoły- szachy i jakaś inna gra ( karty) i po prostu grać z ludżmi- tylko nie wiem czy dużo będzie ściągało np. podczas jednej gry.

No i czasem włączyć livesports czy przejrzeć jakiś portal.

Ciekawi mnie ile zżera mnie chodzenie np po forum cd-action

Są może jakieś programy, aby sprawdzić ile dana strona bierze KB. Chciałbym to sprawdzić np na domowym kompie, gdzie mam stałe łączę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mobilny, bo mieszkam na wsi ale na zasięgu 2G, czyli max 30kb jak wyciągnie to jest cud.

Używam steama, origina, uplay, łażę po forach itd.

Aktualnie mam dziś już ok 57mb zużytego, kilka filmików, forum cda, wp.pl czy steam i oglądanie screenów .

Dziennie zjadam do 100mb , wszystko zależy od pobierania aktualizacji steama origina itd,. Mozilla ma wtyczki/dodatki które zabraniają uruchamianie flasha czy wyłącza obrazki, czasem chcę sam text zobaczyć niż obrazki, dobre dla wp.pl .

Obstawiam że dziennie może dojść do 100mb, wszystko zależy od tego co robimy na necie.

Po forum cda nie zjada dużo, do czytania samego textu można wykorzystać myk z wyłączeniem obrazków, a załadować pełną stronę tylko gdy trzeba odpisać. Wtedy avatary czy obrazkowe podpisy nie zjedzą limitu.

Z Opery nie korzystam bo z tym trybem turbo dłużej mi się strony ładują, a na Mozilli jest to migiem .

Youtube zazwyczaj oglądam 240p czasem jak filmik max 2minuty to 360p, tylko że ja mam 6gb limitu.

Mam iplusa, Ja nie mam szans pograć w szachy na kurniku bo na czas przegram, za słaby net na granie blitz 3-5min, ale jakbyś chciał mogę pograć- gdzieś dane do konta miałem ale dawno grałem, teraz gram jedynie w szachy na androidzie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam 10 nocek w miesiącu i 4 dniówki to jaki polecacie pakiet oraz operatora.

Neta bym używał tylko w pracy, bo w domu mam staly.

Tak do 60 zł mógłbym miesięcznie wydać ( mało płacą w ochronie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Play Online na kartę, na same strony dziennie schodzi mi z konta ok.30mb, kilkanaście razy wchodzę np. na pocztę, forum cda, Allegro, kartę ładuję przeważnie za 50zł, czyli dostaję w tym przypadku 3,6GB, na te 2 miesiące, do tego używam usługi wyższa prędkość do 4mb/s, oraz nocnego transferu od 0:00 do 9:00, i właśnie jeśli chodzi o youtube, czy granie w multiplayer, to tylko w godzinach nocnych, raz sprawdziłem ile gra pobiera przez 1h grania w dzień, wszyszło prawie 100mb, filmy z youtuba, jeszcze więcej biorą, taki lepszej jakości 4 minutowy weźmie ci z konta co najmniej 200mb, a jeszcze inne dużo więcej, więc jeśli chodzi o granie i oglądania na YT, to tylko w godzinach nocnych, oba pakiety kosztują po 10zł każdy, ale wiesz mi, to grosze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam bo widocznie zostałem niezrozumiany

po pierwsze to jak działa Ci net nie zależy od operatora a od tego jak daleko znajdujesz się od stacji i jak wiele osób jest do niej podłączonych.

jaki będzie Ci działał? sprawdź sam bo nikt kto się zna Ci tego nie powie. Ludziom polecającym "ja mam play i leci mi 2mbps" to nie jest zadne stałe łącze. funkcjonalność każdej sieci jest kwestią indywidualną!

Wszyscy operatorzy w swoich ofertach (nie wszystkich) mają darmowe noce.

problem z graniem na 3g jest owiany przesadnym hatem. Prawda czasem się zdarza ze masz ping powyżej 100 ale ja sam nie raz nawet w dzień miałem pingi rzędu 20-40 ms. a i przy 100 można liczyć na płynną rozgrywkę w niektórych grach.

RedEvil

zwyczajowo jeżeli jest się w 2g jest duże prawdopodobieństwo ze jesteś w zasięgu cdma - 1-3mbps oferowane przez plusa i orange.CDMA ma też tą zaletę, ze zazwyczaj ma przyzwoite pingi ale jak pisałem zależy od specyfiki danego bts:) do tego dochodzi powoli lte. które docelowo może pokryć cały kraj, szczególnie po przetargach na 800mhz pod koniec nastęnego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GutekHolubek

słyszałeś ze play korzysta z nadajników różnych operatorów? 16 km? to nie lte. ludzie potrzebują drogich idealnie ustawionych kierunkowych anten i dobrych kabli zeby złapać zasięg na bliższe odległości. Ważne jest zarówno bycie w zasięgu jak i działanie w danym miejscu ze względu na obciążenia sieci. Wiem bardzo dobrze co pisze. o 3:00 transfer - 5mbps. godzina 20:00 50-500kbps:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GutekHolubek

słyszałeś ze play korzysta z nadajników różnych operatorów? 16 km? to nie lte. ludzie potrzebują drogich idealnie ustawionych kierunkowych anten i dobrych kabli zeby złapać zasięg na bliższe odległości. Ważne jest zarówno bycie w zasięgu jak i działanie w danym miejscu ze względu na obciążenia sieci. Wiem bardzo dobrze co pisze. o 3:00 transfer - 5mbps. godzina 20:00 50-500kbps:)

Oczywiście, że wiem że korzysta z anten, m.in. Orange czy T-Mobile, ale GSM.

Ja mam HSPA+, zresztą decyzja należy do autora tematu, nie nakłaniam do skorzystania " tylko" ofert z Play Online na kartę, sa jeszcze inni operatorzy co maja podobne usługi, np Orange Free, ale na jego temat nie będe się wypowiadał, gdyż nie korzystałem z neta, od tego operatora, co więcej wiem tylko że nie ma usługi Nocnego Transferu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GutekHolubek

Orange jak wszystkie inne sieci gsm oferuje darmowy nocny transfer. "sczęśliwe godziny" się nazywają. Wg bts search masz 16 km? bo nie wierzę w cuda aby łapalo ci na pokojowej bo te kilka db to wbrew pozorom bardzo mało anteny 85db niekoniecznie dają takie efekty. Proszę zapamiętaj. działanie mobilnego neta nie zależy od operatora a komba odległości i obciążenia danego bts:) miałem w orange transfery znakomite, po ponad roku między 17-22 wywalało mi połączenie a transfery były mierne, obecnie mam to samo z plusem mimo ze mam lipa antene a do stacji mam 300m. nie to nie wina systemu kompa modemu. Mieszkam w Markach wiec wiele do zrozumienia. za kilka miesięcy przechodzę na lte i wtedy mi transfery skoczą. a i nie tak prędko będzie ona obciążona:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie miał tej oferty ( Orange ), jakoś ostatnio nie obdiło mi się o uszy o tej ofercie smile_prosty.gif

Łapie łapie, nic tu nie ściemniam, gdyby nie łapał to bym tu nie pisał, a co dopiero grał przez sieć, na antenie nie mam napisane że ma moc 9db, możliwe że ma 11 lub 13, a wcale tak tanio za nią nie dałem bo 75zł w salonie Play'a, tak mi sprzedawca powiedział że tyle ma, ale jak wiesz jak jest z nimi, nic się nie znają. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady :-) i uwagi.

Co do operatorów słyszałem że najlepszy jest play, ale z tylko z słyszenia.

Przejdę się w poniedziałek po salonach i poszperam w necie.

A jak myślicie 8 GB starczy mi do użytkowania ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orange wprowadziło tę ofertę albo niedługo przed erą albo po:) głowy nie dam. wiem ze było to tylko dla nowych klientów w "nowych" taryfach. neta w orange założyłem jakieś 6 lat temu. limit 250mb za 60 złotych. lol . Słuchaj idz na bez kabli i powiedz ze pokojowa ma 11-13 tłumienia i łapiesz zasięg 3g z 16km. ludzie z antenami za 200zł, z tlumieniem rzędu 80 czy tam ponad 100 ledwo łapali 3g 6km dalej:)

gr22

w ilu językach mam Ci pisać ze ważne jest to co lepiej działa u Ciebie. bo od tego zależy który operator będzie lepszy.

8gb na czas pracy to sporo. szczególnie jeżeli będziesz to robił w nocy. zauważ ze obecnie wszyscy operatorzy oferują internet na próbę przez 7 dni. i zazwyczaj za darmo, chodzi o to ze dzięki temu sam posprawdzasz jak to działa w rzeczywistości.

za pierwszym razem prawie na pewno przekroczysz limit ale nastepnym będzie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

No cóż, ja na ten temat zasięgu expertem to nie jestem, zapomniałem tylko dodać że: antena w ogóle jest oddalona 16km, co innego jej zasięg do mnie jest bliższy, jakieś 5-6km, sądząc z mapki zasięgu Play'a, ale wrócmy do tematu i dajmy wypowiedzieć się autorowi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iluvatar:

Prosze o nie pisanie w takim tonie do mnie. Rozumiem po polsku!!!.

GutekHolubek:

Przeglądać strony takie jak onet, cd-action itp oraz grać na kurniku, żadnego youtuba ani innych filmów.

8GB wydaje mi, że powinno starczy, zwłaszcza jak piszecie, że jest taryfa nocna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...