Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oliwier411

Jakość filmów na You Tube

Polecane posty

Cześć, mam pytanie dotyczące przesyłania filmów na You Tube. Mianowicie nagrałem grę programem Bandicam i chciałbym umieścić film na serwisie. Obiło mi się o uszy, że You Tube automatycznie zmniejsza jakość na 320... Co mogę zrobić, żeby wrzucać filmy w jakości 720, a najlepiej 1080? Mam jeszcze jedno pytanko małe, a mianowicie: czy to normalne, że 400MB filmu wgrywa się na You Tube ponad 1h?

Mam nadzieję, że ktoś będzie na tyle miły i zechce mi na te pytania odpowiedzieć :D

PS. W razie umieszczenia tematu na złym dziale, proszę moderatorów (Jeżeli jest taka możliwość), o nieusuwanie tematu, ale o przeniesienia do dobrego już działu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz film w rozdzielczości Full HD, to w takiej rozdziałce będzie go można obejrzeć na YouTube. YT daje opcję zmniejszenia rozdziałki żeby posiadacze słabszych łączy nie mieli problemów.

Co do czasu wgrywania - wszystko zależy od prędkości łącza internetowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej jakości jak 320. YT umożliwia oglądanie w wideo pięciu "rozmiarach" 240p, 360p, 480p, 720p i 1080p, przy czym nie będziesz w stanie oglądać w jakości, która ma większą domyślną rozdzielczość niż twój ekran. Przykładowo na ekranie 1600x1050 nie zobaczysz Full HD, które ma rozdzielczość 1920x1080 - będziesz musiał się zadowolić następną w kolei jakością - 720p (1280x720) lub Full HD dostosowanym do twojej rozdziałki, co nie zawsze wygląda o niebo lepiej. Poprawie może ulec jedynie dźwięk - nie będzie to co prawda aż tak słyszalne jak przy przejściu z 240p na 360p czy 480p. 360p jest domyślnym (i o ile wiem - niezmienialnym) ustawieniem dla wszystkich filmów, poza tymi które zwyczajnie nie są dostępne w wyższej rozdzielczości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze dziękuję za odpowiedzi, bardzo mi pomogły! Myślałem, że nikt się nie zainteresuje, a tu proszę :P. Już ogarnąłem te "rozmiary", wszystko jest automatycznie ustawiane (Wcześniej myślałem, że trzeba jakieś programy ściągać itd.). Temat do zamknięcia.

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...