Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suczako19

migoczące kwadraciki w grach

Polecane posty

Witam wszystkich! zakupiłem MSI GTX 670 PE/OC tydzień temu i już mam z nią problemy: w grach (typu Crysis, Crysis Wars, Wiedźmin 2) pojawiają się kwadraciki szczególnie widoczne na postaciach, w tle i florze (drzewa, roślinność). Problem występuje niezależnie od jakości ustawień graficznych gry. Zainstalowałem najnowsze stery, ale nic to nie dało. Najwyższa zanotowana temperatura GPU: 68 (przeciętnie, w stresie, raz podskoczyła do 71 stopni, więcej razy nie odnotowana) mój sprzęt to:

proc: i5 3570 3.4GHz

grafa: już znacie, NIE BYŁA KRĘCONA

ram: DDR3 corsair 8GB 1600

zasilacz: corsair 600W GS

płyta główna: MSI Z77a-GD55

OS: WIN7 64 bit

kwadraciki są szczególnie widoczne w Crysisie Warhead na roślinności, układają się w równoległe pasy, szarego koloru. w wiedźminie 2 również pojawiają się na roślinności, ale widoczne są też na bohaterach gry, czasami zamigoczą w tle..

Pomożecie?smiley.gif

aha, dodam jeszcze, że cały komp jest nowy (nie tylko karta graficzna), łącznie z monitorem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słuchajcie, czy wy też coś takiego dostrzegliście na swoim sprzęcie? może ja poprostu przesadzam.. Jeżeli ktoś mógłby to sprawdzić u siebie byłbym wdzięczny. Chodzi mi o skaczace piksele np w grze Wiedźmin 2 (na włosach wiedźmina, czarne migotanie roślinności, prześwitujący miecz przez pochwę na plecach bohatera, migoczace cienie w odległym krajobrazie (szczególnie widoczne w drugim akcie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem dziś crysisa 2, gra wyglądałaby przecudnie dbyby nie paskudne migoczące kwadraty... kolejna gra w której się pojawiły. Ale ruszyłem z miejsca - wymontowałem GTX i odpaliłem kompa na zintegorwanej karcie i kwadraty zniknęły. Gdy znowu się przesiadłem na GTX kwadraty wróciły. Pytanie brzmi: czy to wada grafy czy zasilacza? myślicie że 600 W GS od corsair to za mało dla GTX 670? zarówno grafa jak i zasilacz mają za soba ledwo ponad 10 dni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to. Co prawda chodzi tu raczej o mikroprzycięcia i o miganie obrazu. Jednakowoż jeżeli sterowniki są niedopracawone, to mogą dziać się różne cuda. Wydaje mi się, że jeszcze chyba nowszych (poprawionych) nie ma (jest bodaj wersja beta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odesłałem kartę na gwarancję, ale nie stwierdzono usterki.. nie mam już pomysłu w czym moze tkwić problem. Na włączonej zintegrowanej karcie kwadraty się nie pokazują.. zamiana slotów oczywiście nie pomogła, a jest mało prawdopodobne, że oba mają wadę.. chyba pozostaje tylko czekać na nowe stery.

O chyba coś wyszło nowego, sprawdzę jutro i dam znać czy coś się zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...