Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zniwiarz1441

Prawdopodobnie spalony zasilacz

Polecane posty

Witam!

Zacznę od krótkiego opisu, by podać jak najwięcej szczegółów.

W listopadzie 2004 w sklepie VOBIS zakupiłem komputer. Po jakimś czasie spalił się zasilacz, co wg Panów z ich serwisu było spowodowane zmianą napięcia z 220V na 230V. Wymienili, było OK. Z tego co kojarzę, później znów poszedł zasilacz. Jako, że komputer był stary do dołożyłem DYSK 160GB (SAMSUNG), 1GB RAM Patriot, drugą nagrywarkę DVD oraz KARTĘ GRAFICZNĄ ASUS AH3650 512MB AGPx8 (wcześniej Radeon 9200SE 128MB).

Po wcześniejszych modernizacjach nie było problemu, aż do wymiany karty graficznej. (bodajże końcówka 2009).

Po jej wymianie, w bardziej wymagających grach pojawiały się BSOD-y (ati2.....dll). Mimo wszystko po zmniejszeniu detali zdarzały się rzadziej, a nie miałem pieniędzy na inne modernizacje, by ewenutalnie wymienić któryś z podzespołów.

W lipcu 2010, po zakupieniu nowego komputera (przez rodziców :D), stary komputer trafił do brata. I po pewnym czasie, gdy chwilę przy nim siedziałem, zauważyłem że nawet słabe gry mają problemy z płynnością. Podejrzewałem, że karta nie dawała już rady.

Ale bratu to wystarczało.

Problem nastąpił dzisiaj. Ponoć grał sobie i komputer nagle się wyłączył, tak jak to miało miejsce kiedyś.

Nie idzie oczywiście go włączyć. Nie daje żadnych oznak życia. Z zasilacza wydobywa się zapach lekkiej spalenizny, dlatego właśnie ten podzespół podejrzewam ;)

Proszę o pomoc, bo jeśli zakupimy zasilacz, to oczywiście taki, który nada się pod przyszłe modernizacje, które nadejdą już niedługo ;)

TUTAJ SPECYFIKACJA: (z pamięci)

Intel Pentium 4 3,0GHz

ASUS AH3650 512MB AGPx8

AsRock P4i65G

1280MB RAM (1024 + 256)

WD 80GB + SAMSUNG 160GB

No i zasilacz: (z naklejki)

EnLight GPS-300AB-100 U

PEAK: 350W

RATED: 300W

Myślicie, że zasilacz jest za słaby i po prostu nie dawał już rady?

Z góry dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zasilacz padł (swąd spalenizny, brak reakcji). Stan reszty nie znany - ale najpierw z zasilaczem trzeba się uporać. Poczekaj na kogoś bardziej obeznanego w rynku zasilaczy.

P. S. Zmiana 220V na 230V spowodowała spalenie zasilacza? Kit wciskają. Spokojnie 250V by wytrzymał. No, chyba że tandeta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, "Enlighty" raczej nie są niebezpieczne. Zawsze miałeś takowe zasilacze, czy też za każdym razem inne? Istnieje możliwość, iż mobo jest uszkodzone albo, że rzeczywiście Twoja sieć energetyczna jest jakaś wadliwa (stąd te dziwne diagnozy o nieodpowiednim zasilaniu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie mam pojęcia jaki był najpierw, bo Panowie w serwisie się bawili, a ja w tamtym wieku niezbyt takie rzeczy ogarniałem, także nawet nie pamiętam co było wcześniej.

A spadek wydajności karty z czego mógł wynikać? Przesadziłem może i ją skatowałem? ;)

Co do wadliwej sieci energetycznej to nie sądzę, bo 3 inne komputery działają bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...