Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luk20

podłączenie dekodera telewizji naziemnej cyfrowej do PC

Polecane posty

Witam

Czy istnieje taki typ połączenia przez kabel HDMI aby był możliwy odbiór obrazu i dźwięku.

Wyjścia z karty graficznej:

HDMI

DVI

analogowe

monitor:

LG W2052TQ (DVI)

posiadam przejściówki dołączone do kary graf.

DVI-HDMI

i inne jakieś

Dekoder zamierzam kupić więc można składać propozycje:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce uzyskać obraz z dekodera na monitorze LCD tak abym niemusiał włączać samego PC do obejżenia TV z dekodera.

Chce uzyskać obraz z dekodera na monitorze i abym niemusiał włączać samego PC do obejżenia telewizji.\

Dzwięk moge uzyskać poprzez przejściówke SCART-Chince i potem do tego Chince-Jack czarny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery Technisat miały wyjście HDMI. Najlepiej konkretnie powiedzieć o co chodzi w sklepie - na stanie mogą nie mieć (trzeba zamawiać) a będziesz też się mógł upewnić, czy dekoder ma odpowiednie złącze. Do dźwięku na dekoderze będzie albo euro albo chinch. Przejściówka DVI>HDMI czy HDMI>DVI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVI >HDMI

ale będzie wszystko działało?

Chodzi mi o przejsciówke na dzwięk

http://www.sat-servi...art-Cinch-1,5m/

cos takiego lub

http://alejka.pl/ada...cart-cinch.html

chine-jack idzie jack do karty dzwiekowej a chince do dekodera z przejsciówka

jeszcze jedno moge podłaczyć monitor do dekodera samym kablem HDMI? karta graficzna ma takie wejście

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Musiałbyś mieć HDMI>DVI. Co do przejściówki z linka - dwukierunkowa z przełącznikiem kierunku sygnału, żółty i czarny to obraz (żółty - gorszej jakości - wszystko razem, czarny - lepszej - kolor i jasność przesyłane osobno), biały i czerwony to dźwięk. Opis żółtego, białego i czerwonego dotyczy także kabla z linka. Nie wiem tylko po co Ci to skoro to jest euro na chinch i euro na S-Video. Potrzebujesz: to co ma dekoder (czyli euro, chinch, S-Video albo HDMI) na DVI. W tym wypadku wchodzi w grę HDMI dlatego, że DVI i HDMI sa cyfrowe a pozostałe analogowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce to wszystko podłączyć przez przejściówke DVI-HDMI do tego kabel HDMI który podłączm z przejściówki do dekodera. Poprzedni dekoder podłączyłem od brata i działał a teraz gdy zastosowałem tą samą metode tylko do dekodera manta (przejściówka DVI-HDMI który podłączyłem bezpośrednio do dekodera) to na monitorze pokazał mi ię napis poza zakresem pracy 28,1 / 25 Khz mimo ze dekoder brata działał poprawnie z ta metoda połaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...