Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

torne2179

Ile ten dysk jeszcze pociągnie?

Polecane posty

Pasowałoby wyzerować ten sektor o słabym odczycie i zobaczyć czy coś pada, czy to logiczne uszkodzenie. Tylko nie wiem co na nim jest - po wyzerowaniu utracisz informację z tego sektora.

Aktualizacja nie powinna sunąć danych ale firmware to firware - jak się nie powiedzie to sam wiesz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa dyski to sata, ale martwi mnie to, że MHDD nie wykrywa tego seagate'a, a w windowsie mam do niego normalny dostęp. Znajdują się na nim w większości gry, więc strata danych nie będzie bolesna, ale uciążliwa i chyba poczekam z tym jeszcze 2 miesiące, do czasu upgrade'u sprzętu. Skoro dysk działał przez 4 lata z wadliwym software to raczej nie zrobi mu różnicy jeśli jeszcze trochę poczeka.

Rozumiem, że z tym WD wszystko w porządku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do WD - ma jeden wolny sektor i pasowało by go wyzerować/odświeżyć. To pierwsze usunie dane z tego sektora, drugie wymaga płatnych narzędzi.

Podłącz Seagate do tego gniazda, w którym jest teraz DVD albo ten WD i sprawdź. Z tym firmware Seagate w każdej chwili może przestać działać. Miałeś szczęście, że działa do tej pory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 sektor z prawie 4 000 000 to chyba nie jest dużo. Możliwe jest wyzerowanie tylko tego jednego sektora w MHDD?

Skoro mówisz, że to tak poważna sprawa to jutro postaram się wgrać ten nowy firmware. Zamiast napędu DVD raczej nie podłączę tego dysku, ponieważ MHDD odpala właśnie z DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabrałem się za update firmware, ponieważ nie miałem dzisiaj czasu.

@Bad sector na dysku WDC

Istnieje jakiś sposób by sprawdzić, czy na tym jednym sektorze nie znajduje się czasem jakiś bardzo ważny plik windowsa?

@Skan narzędziami firmowymi

Seagate zaliczył wszystkie testy, oprócz generic long, który to wyłączyłem w połowie. Oprogramowanie WDC każe mi zamknąć wszystkie programy uruchomione z tego dysku, ale nie mogę tego zrobić, ponieważ na tym dysku znajduje się dysk systemowy z windowsem (masło maślane).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można - inaczej zaliczył by UNC (w tym momencie algorytmy detekcji i korekcji błędów jeszcze wystarczają). Jeśli być miał O&O defrag, to na mapce można sprawdzić, w którym sektorze co się znajduje (nie pamiętam tylko czy trzeba to sobie przeliczyć na sektory dysku czy nie). Sektor można też odświeżyć (wyzerować bez utraty danych) programem SpinRite 6 (program po zakończeniu procedur zapis/odczyt nanosi na sektor to, co zdołał z niego wcześniej odczytać) - niestety program jest płatny. Potrafi to też Victoria w pełnej wersji - która też jest płatna.

Ale ten sektor można skopiować, np: darmową wersją DMDE. Za pomocą opcji Kopiuj sektory zaznaczasz ten konkretny sektor i kopiujesz do pliku na czymkolwiek (bo jeden sektor dysku zmieści się na czymkolwiek) byle nie na diagnozowanym dysku. Po skopiowaniu przywracasz go tym samym narzędziem i skanujesz dysk MHDD. Sektor został ponownie zapisany, więc jeśli będzie opóźnienie to jest ono spowodowane degradacją fizyczną (albo skopiowałeś nie ten sektor :-) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- No tak, nie oglądałem wyniku skanu oraz "Smartu", tego WDC (skoro Ty się tym zająłeś, nie widziałem potrzeby :)), stąd coś mi się utroiło, iż sektor o którym mowa to bad (choć biorąc wszystko do kupy, nie ma to żadnego sensu; no cóż, widocznie miałem zaćmienie umysłu).

Zatem przepraszam za nieuwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej to ja namieszałem swoim ostatnim postem z tym bad sektorem. Widzę, że cena programów potrzebnych do zabawy z tym dyskiem jest zbliżona do ceny nowego, a ponieważ pod koniec listopada i tak czeka mnie zmiana bebechów kompa poczekam jeszcze te 2 miesiące i wtedy zrobię zerowanie obydwu dysków. Jeśli dotrwają to dobrze, jeśli nie to i tak żadnych ważnych danych nie stracę, bo nie znajdują się na tym komputerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...