Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pepeszka

Bluescreen podczas ładowania systemu

Polecane posty

Mam taki problem. Wczoraj podczas przeglądania stron wyskoczył mi bluescreen. Nie zdziwiło mnie to za bardzo bo raz poraz mi bluescreeny wyskakiwały (i tak szykuje się na zmiane kompa więc za bardzo nic z tym nie robiłem). Gdy spróbowałem zresetować komputer przy ładowaniu systemu (xp) wyskoczył mi bluescreen. I od tej pory ciągle przy ładowaniu systemu (w momencie gdzie pokazuje się windows xp i to ładowanie poniżej, przed napisem zapraszamy) mam bluescreeny, napisane jest tam:

STOP: 0x00000024 (0x0001902FE, 0xF79666d4, 0xF79663d0, 0xf73F0F73)

Ntfs.sys - Adress F73F0F73 base at F73A3000, DateStamp 48025be5)

W trybie awaryjnym również komputer sie nie włącza.

Konfiguracja kompa:

Procesor: Intel® Pentium® 4 CPU 1500MHz

Pamięć: 768MB RAM

System: Windows XP

BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

Karta graficzna: RADEON 9800 PRO

Zasilacz:Firma chyba Maxpower

ATX 12V

PL-300 7A 4A 30A 20A max 180W 15A 0,8A 0,5A 2,5A i max power 300W

Wypisałem wszystko z tej tabliczki.

MHDD mam zgrane na bootowalną płytkę w tym że gdy próbuje zrobić odczyt SMART wyskakuje:

This function works only for IDE devices.

Szukałem w biosie jak to zmienić ale niestety nie znalazłem.

Zależy mi żeby mieć pewność w razie czego co wymienić w tym kompie bo jak już pisałem szykuję się na zakup nowego więc chciałbym w tym kompie wymienić tą jedną rzecz przez którą nie działa żeby dociągnął do kupna nowego kompa (miesiąc-dwa)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chce odpalić juz zainstalowany system, komp śmiga już dość długo na dodatek gdzieś w kwietniu robiłem formata i nagle takie coś. Chce żeby system ruszył, reinstalacji nie próbowałem jeszcze. Chciałbym się wlaśnie tego dowiedzieć czy to taka usterka że trzeba wymienić np dysk czy taka że po reinstalacji system odpali. I czy wrazie czego jest jakas możliwość odzyskania danych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie MHDD: Upewnij się, że sprawdzasz właściwy dysk (a nie płytkę),

>.< fail z mojej strony, trzymałem się za bardzo poradnika...

Kliknąłem to f8 i w ciągu sekundy pojawiło mi się odrazu pełno napisów, to dobrze że tak szybko? Czy mam nacisnąć (press nay key to continue).

I teraz ostatni problem, jak mam fotke tego wam przesłać? Nie mam przy sobie obecnie aparatu, ani kabla do telefonu. Czy jest jakaś możliwość żebym to np zgrał na tą płytkę co mam na niej MHDD żebym mógł wam ją przesłać przez ten komputer ? (Jestem na laptopie a obok mam zepsuty komputer)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...