Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rafik787

Nie działa USB i dźwięk w laptopie.

Polecane posty

Cześć, mam lapka IBM R51 type 2887. Dostałem go do naprawy, więc przeinstalowałem system, działa. Chciałem zainstalować sterowniki, więc podpinam Pendrive i nic. Dioda mruga na ułamek sekundy w połowie wsuwania do portu, a potem nic. Na obu portach jest tak samo. Tak jakby USB było martwe. Nagrałem więc sterowniki na płytę, nie miałem innego wyjścia. Instaluje wszystko, działa. WiFi sprawne, internet też. Ale dźwięk nie działa. Bawiłem się w ustawieniach itp, ale nic. Podłączyłem słuchawki do portu miniJack i też nic. Chciałem zainstalować SP2 (system to XP), ściągam go ze strony. Uruchamiam a tu błąd CRC przy wyodrębnianiu... RAM testowałem Memtestem - sprawna 100%. Ściągnąłem HDTune - efekt:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed2450bbffc218fc.html

Puściłem na 30 minut Error scan i wyłączyłem, ponad 10% uszkodzonych sektorów.

Co może być nie tak? Proszę o pomoc, z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk to akurat najmniejszy problem, bo można go wymienić. Bardziej interesuje mnie sprawa dźwięku i USB. Właśnie jestem na LiveCD Linux (SLAX) i dźwięk działa! Ale bardzo cicho. Włączyłem na YT Skrillexa i podłączyłem słuchawki. Coś mi zaczęło grać na prawym głośniku, odłączyłem słuchawki, podłożyłem ucho do głośnika i faktycznie, słychać. Teraz tylko jak go podgłośnić. Na Windowsie jeszcze tego nie sprawdzałem, ale jak mówiłem, na LiveCD Linuxa, wersja SLAX działa. Proszę o rady co do podgłośnienia głośności i USB. (przyciskami na panelu próbowałem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB nie działa na linuxie. Smartu nie będę podawał, bo wiem, że dysk jest uwalony. Wszystkie pliki które na nim są powoli szlag trafia, a linux chodzi super. Ram jest okej, sprawdzałem memtestem jbc. Co do dźwięku, odkryłem że w linuxie działa, ale bardzo cicho, to sprawa softwareowa czy raczej hardware?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwalone zasilanie USB i dźwięk to problem software albo pada mostek południowy i zarówno dźwięk jak i USB to problem hardware. Dźwięk może być też związany z uszkodzonym dyskiem - na Windows nie działa bo np: nie może wczytać sterownika, na Linuxie nie korzystającym z dysku już tak. Bez diagnostyki w serwisie się raczej nie obędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...