Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lisekplhehe

Rozwiązany: Problem z płytą glówną (nagrzewanie i restart)

Polecane posty

Ok, komputer

procesor : AMD Athlon II x3 460

Płyta to : Gigabyte GA-MA74GM-S2H

Pamięci 2 x 2gb drr2

Karta graficzna to :Gigabyte ATI Radeon HD7750 1GB DDR5/128bit

Zasilacz :Aerocool VP-450 450W OEM

Po zakupie nowego zasilacza i kart graficznej płyta zaczęłą się nagrzewać od 60 *C do 90*C(podczas grania) i wtedy reset... W takim razie pytam się jak można tą temperature zmniejszyć? Wystarczy dokupić chłodzenie? Jeśli tak, to prosze żeby mi jakieś polecić

http://imageshack.us...eztytuu2vq.png/

Z obciążeniem

http://imageshack.us...eztytuudgx.png/

Z góry dzięki smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pewności, czy w ogóle coś się przegrzewa (aczkolwiek wygląda to bardzo podejrzanie). Po pierwsze nie wiadomo, co to za temperatura (może być jakiś fake), a po drugie wskazaniom HWM dotyczącym innych temp. niż rdzeni, karty czy dysku, raczej nie bardzo można ufać. Daj też screena ze SpeedFana.

Poza tym otwórz obudowę i pograj bez niej, a jak masz domowy wentylator, to jeszcze lepiej jakbyś go postawił koło kompa - niech dmucha. :) Wtedy zobacz, jak wyglądają temperatury i czy nadal występują restarty.

P.S. Dlaczego założyłeś drugi temat? Teraz nie wiem, gdzie mam odpisywać, hehe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Gigabyte'ach w HWM, zwykle, pierwsza lub druga temperatura odpowiada za procka, a inne to często głupoty (w tym przypadku rdzenie się nie grzeją, więc trochę byłoby dziwne, gdyby te blisko 90 stopni było temperaturą procesora). No, ale w sumie nic nie wiadomo. U mnie (też mam płytę tej firmy) pokazuje się tylko TMPIN2, ale jak tylko dodatkowo włączę program firmowy ET, wyskakuje TMPIN1 (ale jako druga), która jest fake'm (choć wcale tak nie wygląda). xD

BTW, z ustaleniem, która temperatura jest przypisana procesorowi, nie ma problemu. Wystarczy tylko odpalić jakiś program, który go obciąży i voila - od razu to widać (szybko wzrośnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu to samo i nic się nie "rozjaśniło". Aby sprawdzić, czy przypadkiem nie jest to temperatura procesora, zrób tak, jak pisałem w poprzednim poście (włącz HWM i uruchom na chwilę jakiś program, który mocno obciąży procesor, np. Prime95 - odpal Torture Test.)

Ponadto zobacz, jakie temperatury pokazywane są w BIOSie i w EasyTune (powinieneś mieć ten program, na dołączonej do kompa płytce).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszaj napięcie CPU stopniowo. O każdą granicę włącz komputer i odpalaj prime95. Jeśli zaczną pojawiać się dziwne artefakty, bądź nagły reset podczas działania PC to wróć do wcześniejszej granicy. Napisz ile najmniej Ci się udało osiągnąć i wstaw temperatury podczas spoczynku i obciążenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...