Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bodzio

Edytor Rejestru

Polecane posty

Moi drodzy dziś robiłem okresowe czyszczenie rejestru RecCleanerem i omyłkowo usunąłem wszystkie wpisy w zakładce ‘rozszerzenia powłoki’ (671 plików). Gdy skapnąłem się co zrobiłem było za późno. Oczywiście nie wychodząc z programu przywróciłem wpisy z kopi ale i tak nie mogę otworzyć żadnego pliku txt, doc, xls itd. O dziwo takie pliki jak muza, filmy, grafiki czy programy działają dalej. Proszę napiszcie co mam zrobić, nie ma mowy o przeinstalowaniu systemu :(

PS jak chcę otworzyć jakiś dokument wyświetla się komunikat, że system windows nie może odnaleźć pliku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS jak chcę otworzyć jakiś dokument wyświetla się komunikat, że system windows nie może odnaleźć pliku...

Rozwiń to. Czy masz na myśli, że dwuklik na pliku nie działa? Czy może, kiedy otworzysz program i w nim klikasz "otwórz", znajdujesz plik i otwierasz to też nie działa?

A próbowałeś kliknąć prawym na dany plik i wybrać "otwórz za pomocą"?

Jeśli tak by się dało, to wtedy wybierz "otwórz za pomocą" -> "wybierz program". Tam wskazujesz odpowiedni program i przed kliknięciem na OK zaznaczasz "zawsze używaj wybranego programu...".

Zamiast "chamskiego" nainstalowania (którego nie polecam, bo mam wrażenie, że się syf może zrobić) lepiej odpalić tryb naprawy, powinno pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc - rozwiązałem problem tak:

Przywracanie systemu wyłączyłem zaraz po zainstalowaniu systemu czyli jakieś 1.5 roku temu ;> czyli nie było o tym mowy. Jak klikałem na dokument tekstowy to zwyczajnie nic się nie działo, po prostu jakbym klikał dwa razy na pulpicie. Z kolei jak wybierałem Otwórz za pomocą to wyskakiwał komunikat, że nie można odnaleźć określonego pliku (...tutaj jego nazwa...) i żebym kliknął na menu Uruchom i wpisał jego nazwę. Jedynym sposobem było otwarcie dokumentu bezpośrednio np. z Worda. Ponieważ sprawdzanie zgodności systemu z płyty instalacyjnej nic nie pomogło, wpadłem na pomysł abym naprawić Office'a i to było to :D Podczas naprawiania wyskakiwały informacje - brak wpisu w rejestrze - uzupełnianie, błędy w rejestrze - naprawiam, itd. Ale ulga :P

Moi drodzy a czemu tak się stało, że akurat dokumenty tekstowe padły a wszystko inne działało? To cud czy może od czegoś to jest zależne?

PS2.

A jeśli jesteśmy przy trybie naprawy to mam jedno pytanko – bo chodzi o konsolę odzyskiwania tak? Wiem, że tam wymagane jest hasło, i przyznam się bez bicia, że nigdy nie wiedziałem co wpisać. Podawałem nazwę kompa, konta, i nic a haseł żadnych w systemie nie mam. :(

Dziękuję bardzo za szybkie odpowiedzi! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb naprawy to tryb naprawy, a konsola to konsola :-) Kiedy odpalasz instalkę, zaraz na starcie proponuje naprawę - wtedy przenosi do konsoli. Jeśli będziesz kontynuował instalację, wykryty zostanie obecny system na dysku, wtedy znów pojawi się propozycja naprawy. Po jej wybraniu włączy się tryb naprawy, który przywróci oryginalne pliki systemowe i naprawi część konfiguracji. Jest to dobre rozwiązanie, bo nie trzeba reinstalować całego softu itd, ewentualnie same sterowniki.

Hasło admina, które musisz podać w konsoli odzyskiwania to te same hasło, które wpisywałeś przy instalacji systemu. Jeśli nic nie wpisywałeś, to hasło jest puste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...