Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krzys6e

Problemy z laptopem

Polecane posty

Witam. Od wczoraj mam laptopa Dell vostro 1720. Laptop był kupiony jako używany. Po pierwszym uruchomieniu zobaczyłem, że zamiast interfejsu aero (system to Windows 7) jest taki szary pasek jak w Windows 2000. Zmieniłem kompozycje, ale interfejs pozostal taki sam. Pomyślałem sobie, że to może wina sterowników do karty graficznej. Według tego serwisu powinienem mieć GF 9600 GS, ale zarówno menadżer urządzeń jak i everest jej nie wykrywają. Po ściągnięciu sterowników do niej, wyskakuje, że sterownik nie znalazł odpowiedniego sprzętu graficznego .Pomógłby mi ktoś rozwiązać te problemy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ściągałeś nowe wersje sterowników to w nich najprawdopodobniej nie ma obsługi starszych kart. Ściągnij jakieś starsze np. ForceWare 179.17. Być może masz jakąś obciętą wersje laptopa z integrą Intela? Często bywa tak że producent wypuszcza na rynek kilka(naście) wersji jednego modelu (inne procki, grafiki, matryce, dyski).

Edit.

Menadżer urządzeń pokazuje że masz niezidentyfikowany sprzęt? Kliknij na właściwości tego sprzętu, zakładka Szczegóły i z rozwijanego menu Zgodne Identyfikatory. Pierwszą pozycje jaka się pokaże skopiuj i wklej tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menadzer urządzen nie pokazuje niezidentyfikowanego sprzętu, cpu z pokazuje model plyty glownej 0P933J, a w zakladce graphic mogę wybrać pomiędzy Rodzina międzyukładów... a Graphic Device. Zaraz sciagne gpu z i sprawdze co tam jest napisane.

EDIT: Po wielu poszlakach doszedłem do wniosku, że mój laptop nie jest wyposażony w tą kartę graficzną. Teraz pozostaje kwestia tego braku interfejsu aero. Próbowałem kilku sposobów znalezionych na różnych forach ale żaden nie zadziałał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale sa notebooki ktore maja integre czzyli hd4500 i dodatkowo dedykowana i wtedy windows sobie sam przelacza kiedy ma ktora byc uzyta wiemy juz ze masz integre ale czy rowniez dedykowana to jak bedziemy wiedziec jaki masz konkretnie model lapka

albo jak sciagniesz gpu z to tam jest rozwijana lista z nazwa grafik jakie posiadasz jak na rozwijanej liscie jest tylko gma4500 to masz tylka ja i do nniej stery usisz sciagnac

wydajnosc gma4500 jest zalosna wiec poza saperem za bardzo nie pograsz na tym lapku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop nie jest do gier, w gpu z mam tylko tą kartę, chodzi mi o brak interfejsu aero. Na moim kompie jak wybiorę personalizacja > kolor okien to sobie mogę wybrać kolor paska, a na laptopie wyskakuje mi okienko podobne do okna ,,Właściwości" z Windowsa XP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...