Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kuubaa

bad_pool_caller (stop 0xC2) - problem z BSoD

Polecane posty

Witam,

Mam problem z blue screenem i nie do końca wiem jak mógłbym go rozwiazac.

Na początek może troszkę informacji o tym co mam pod blachą :

płyta główna : DFI infinity nf ultraII - m2

procesor : amd athlon64 3600+ x2 [am2]

pamiatki : geil dual ultra 2x1gb ddr2 667mhz

karta grafiki : geforce 7900gs galaxy 256mb 600/1600 (pci-e)

zasilacz : chieftec (cft-500a-12s) 500W

dysk twardy : seagate barracuda 160gb 7200.10 (8mb, serial ataII)

monitor (o ile ma znaczenie, ale sterownik tez mam do niego ) : samsung syncmaster 793df 17"

system : xp+sp1

Opis problemu :

Podczas grania w FEAR (nie patchowany bo w multi i tak nie gram, slyszalem ze do SP nie trzeba patchowac) w bardzo roznych odstepach czasu system wywala mi BSoD z komunikatem :

BAD_POOL_CALLER



{tutaj szereg porad o sterowniku etc}



STOP : 0x000000C2 (0x00000007, 0x00000CD4, 0x00000000, 0x8859F08)

nie pokazuje mi na dole, ktory sterownik (xxx.sys o ile dobrze kojarze powinno tam sie znajdowac) uszkadza, wiec nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzic.

Co dziwnego, otoz jak po raz pierwszy postawilem system na tym sprzecie na modowanych sterownikach do karty graficznej (napewno jakies NGO, numeru nie pamietam niestety :( ) moglem pograc dosc spory kawalek, niestety w polowie gry wysypywalo mi blue screen notorycznie w tym samym momencie, chocby i gra byla wlaczona przez 10 sekund, wiec raczej przegrzanie nie wchodzi w gre w tym przypadku. Zmuszony bylem zrobic format dysku, gdyz nawet system mi juz nie startowal. Wrzucilem stery do karty z dolaczonej plytki ( forceware 91.47 na 99%), podobnie ze sterownikami do chipsetu (takze z plytki dolaczonej do plyty glownej). Ku mojemu zaskoczeniu gra chodzila bardzo dobrze, ani razu mi sie nie wysypala, ukonczylem ja 2x bez najmniejszych problemow. Kilka dni temu znow mi system nie startowal i po raz kolejny zmuszony bylem sformatowac dysk, wrzucilem nowe combo sterownikow (modowane grafiki + stery z plytki do chipsetu) i fear jak na zlosc zaczal sypac mi system znowu. Wrocilem zatem do starego zestawu sterownikow myslac, ze to rozwiaze moj problem ale nic z tego. Mysle sobie, moze trzeba wrzucic najnowsze stery? Ze strony nvidi sciagnalem do chipsetu, z guru3d.com forcewary - nie pomoglo. Forcewary wymienilem na NGO NVIDIA Optimized Driver v1.16218 (na forum ngo wiele pochlebnych opini na ich temat). Zalaczylem feara, pogralem godzinke, wylaczylem, odpalam opere i zonk - blue screen z tym samym bledem. Dziwne jest to, ze lineage2 c4 i c5 chodza bez problemow, Just Cause, Jade Empire i Most Wanted takze, tylko ten fear sie wysypuje.

Moze to istotne, mam takze na dysku amd dual core optimizer, nie wiem czy ma to jakies znaczenie.

Podjete dzialania :

Popytalem wujka googla o rozwiazanie problemu i natknalem sie na takie oto porady:

1) pewna osoba miala takie problemy po instalacj Outpost firewall, ja mam sunbelta (+avast antivir). Watpie czy on jest problemem bo w koncu gra mi raz chodzila dobrze...

2) http://support.microsoft.com/kb/314492/pl ale wiele to ja z tego nie rozumiem : (

3) inna osoba z kolei miala "spuchniete" kondensatory i lekki nalot rdzy (podobno jakies problemy z napieciem). Zupelnie sie na tym nie znam, na koncu postu umieszczam "wyciag" z everesta, moze ktos bardziej kompetentny zauwazy tam jakies nieprawidlowosci.

Skoro bad_pool_caller to problemy z pamiecia, wiec postanowilem sprawdzic czy czasem pamiatki nie sa uszkodzone, zostawilem memtesta na cala noc - rano 0 bledow. Planuje jeszcze odpalic hdd regenerator i sprobowac poszukac bad sectorow.

Dyski sa sprawdzone avastem, adawarem, sa po defragmentacji.

Jak bedzie taka potrzeba to pobawie sie debuger toolsami od M$ i sprobuje cos znalezc w tych bledach, o ile takie dumpy znajde na dysku. Dodatkowo sciagam service pack 2 do xpka, moze pomoze...

Nie probowalem jeszcze odpalac zadnego z benchmarkow.

a TUTAJ obiecany link do raportu everesta

Pozdrawiam, z gory dziekuje za odpowiedz i wszelkie sugestie

edit : jezeli potrzeba jakies dodatkowe informacje z everesta, biosu etc. to prosze pisac co moze byc przydatne, poszukam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wklej.org/id/eab62eee8d <- link do logu z comboscana (hijack chyba niepotrzebny skoro jest w combo, prawda?)

http://wklej.org/id/0724b140b8 <- a tu mi wyrzucilo jakies dod. info wiec tez zalaczam.

Po takim bledzie gdy uruchamiasz ponownie pc, masz raportowanie bledow, zaraportuj to i napisz(lub daj link) co ci o tym błędzie napisało.

hmm... chodzi o to, ze jest takie okienko i potem masz "kliknij tutaj" i masz dod. informacje, mozna wyslac raport do m$ etc, tak? Z tego co pameitam to tam byly sciezki do jakis plikow, ktore beda dolaczone do raportu. A sam error postaram sie wywolac jutro bo nie wiem czy dzisiaj znajde czas, to wtedy podrzuce to co mi tam wypisalo.

edit : w tym bledzie pisze cos o sterownikach, zebym sprawdzil czy nowo podlaczony sprzet ma zainstalowane stery itp. I tutaj rodzi sie moje pytanie : mam w komputerze 2 mixery dzwieku, icemat siberia pod usb i ac 97 na plycie. A zainstalowany mam tylko icemat, ac jest wylaczone i w ogole z niego NIC nie korzysta, czy jest mozliwe, ze brak tych sterownikow wywolywal ten blad? (ale przedtem - jak gra dzialala dobrze - to mialem tak jak teraz i smigalo jak zloto...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj też patcha do gry bo może poprawi ten błąd. Zainstaluj też SP2 może pomóc. Może wyczyśc ze starego sterownika do grafiki i zainstaluj najnowsze.

A co do błędu to u Ciebie jest Parametr 1 = 0x07: próba zwolnienia puli, która została już zwolniona nie wiem za bardzo co to znaczy może ktoś inny Ci coś podpowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wczoraj wrzucilem sp2 i... cholera no, zaden sterownik dzwieku mi nie dzialal, usuwalem po kilka razy i nic. Wlaczam windowsa, leci muzyczka na dzien dobry, odpalam winampa, dziala dzwiek, odpalam feara i komunikat, ze nie moze znalezc jakiegos tam pliku *.dll i koniec z dzwiekiem w windowsie... ; / do tego tak skutecznie mi poblokowalo internet, ze xfire, icq, opera, nic co sie laczy z netem nie dzialalo, wiec wrocilem do sp1 : )

próba zwolnienia puli, która została już zwolniona nie wiem za bardzo co to znaczy
wlasnie tez nie mam pojecia o co z tym chodzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...