Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Piecho3

Sieć bezprzewodowa w domu - konfiguracja

Polecane posty

Witam!

Mam w domu sieć bezprzewodową, gdzie sygnał WiFi sieję TP Link 340G. Chcę z internetem połączyć dekoder Polsatu HD 5000 z wyjściem ethernet. Mam w zapasie jeszcze jeden dokładnie taki sam router. Wpadłem na diabelski pomysł, żeby go wykorzystać jako AP. Czyli drugi router stawiam koło dekodera, łącze je ze sobą kablem lanowskim i zbiera on sygnał WiFi z pierwszego routera.

Schemat:

http://forum.mp3store.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=47978

Jak mam skonfigurować oba routery, aby wszystko działało?

Dekoder ma opcję wyboru sieci automatycznie lub można wprowadzić dane ręcznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zmienić ip jednego z routerów i zrobić między nimi most, ale to nic nie dało.

W załączniku przesyłam link, co znalazłem w menu odnośnie WAN.

Custom FW nie znalazłem, na obu routerach jest wgrany oficjalny, najnowszy soft.

Nie znam się na tym prawie wcale, ale:

1. Jeśli chciałbym tylko zobaczyć, jak to będzie działać na moim necie, to wystarczy, że podepnę lapka kablem LAN do dekodera a ten w trybie automatycznym wszystko znajdzie? Z resztą, to sam jutro przetestuję.

2. Jeśli chciałbym zrobić to na stałe, to do tego routera jaki najtańszy AP będzie dobry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie punktu 1. Będzie potrzebował jakiegoś specjalnego programu, żeby laptop działał jak adapter WiFi. Spróbuj na przykład Connectify.

Odnośnie dwójki, to nie potrzebujesz zwykłego AP, który najczęściej nie służy jako klient WiFi, tylko takiego który może służyć jako adapter Ethernet. Ze stówkę pewnie będzie kosztować takie cudeńko.

A, no i nie ma tego linku, co znalazłeś w WAN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...