Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

apartament3c

HP Deskjet F380

Polecane posty

Mam urządzenie HP Deskjet F380 i problem: jakiś czas temu skończył mi się czarny tusz, a jako że nie widziało mi się kupowanie drogiego zasobnika postanowiłem skorzystać z zestawu uzupełniającego. No i wstrzyknąłem tusz lecz maszynka nie rozpoznała go wyświetlając błąd po włożeniu pojemnika. Więc poszedłem do sklepu gdzie tusz kupiłem i gościu powiedział mi, że to zasobnik jest uszkodzony i trzeba po prostu kupić nowy. No, ale nieważne, bo mój problem dotyczy czego innego: teraz nie mogę NIC wydrukować, nawet w kolorze innym niż czarny. Nawet kiedy wyjmę uszkodzony zasobnik na urządzeniu wciąż pali się literka E jak error, a na ekranie kompa pojawia mi się "Brak prawego pojemnika z tuszem" albo "Błąd pojemnika" (w zależności od tego, czy uszkodzony zasobnik jest włożony czy nie). Jestem kompletnie spłukany i nie stać mnie na nowy pojemnik, a chciałbym sobie coś wydrukować np. na granatowo, bo tusz kolorowy jest i powinien działać dobrze. Nie mogę wykonać żadnej operacji, drukowania, czyszczenia głowicy, nic, bo wszystko jest blokowane przez ten nieszczęsny błąd.

Mam nadzieję, że ktoś zrozumie i mi pomoże. Jakby coś od początku całej historii robiłem formata dwa razy, tak więc reinstalacja urządzenia nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kombajn HP Deskjet F380 drukował muszą w nim być dwa sprawne pojemniki z tuszem. Jeden może być pusty, ale musi być sprawny.

Nie ma innej możliwości, tak działa firmware drukarki.

Zobacz czy nie masz zabrudzonych styków w drukarce albo kartridżu, przez to często wyświetla się "E". Ale raczej uszkodzony chip, te kartridże tak mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...