Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tojatu

Rozwiązany: Karta graficzna pracuje w trybie PCI-E x1

Polecane posty

Witam,

może ktoś bedzie w stanie mi pomóc :). Mam problem z grą Guild Wars 2, która chodzi tragicznie wręcz słabo. Mam i5 2500k, 4gb ramu, ASRock P67 PRO3 (B3), Sapphire Radeon hd 7870. W czasie kiedy gra chodzi program GPU-Z pokazuje, że karta graficzna działa na łączu PCI-E x1 v.2.0 i użycie wynosi ok 1%... a jest podpięta na slocie PCI-E x16.

Ktoś mi zasugerował, że gra zamiast korzystać z hd 7870 używa zintegrowanej Intel HD 3000 graphics i stąd takie wyniki. I tu moje pytanie: czy da się tą zintegrowaną grafę jakoś wyłączyć? Wiem, że powinna się automatycznie wyłączyć/przełączyć kiedy radeon jest w slocie x16, ale u mnie coś nie gra. Czy to raczej gra nie powoduje przełączenia na odpowiednią kartę graficzną i pisać do supportu GW2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh myślałem, że może w końcu udało się znaleźć jakieś rozwiązanie problemu z grą. Tak wszystko jest podpięte i każda pozostała gra działa bez najmniejszego problemu. Pozostaje mi dalej męczyć support gry i może znajdą jakieś rozwiązanie (ciągle mnie dziwi to, że GPU-Z w czasie gry gra jest włączona pokazuje użycie GPU na poziomie 1%).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie ale czy sterowniki masz z Windows Update czy ze stronki AMD? Co prawda nie powinno być tak kolosalnej różnicy ale ja kiedyś miałem jaja z Windowsowymi sterami. Jeżeli GPU-Z twierdzi że karta jest na PCIe x1 zamiast x16 to możesz mieć coś namieszane w BIOSie. Aktualizowałeś BIOS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki ze stronki, bios też aktualizowałem. Włączyłem BF3 i tam też mi GPU-Z pokazuje, że aktualnie używa PCI-E x1 v.2.0, ale gra chodzi na najwyższych ustawieniach płynnie (poza jedną czy dwoma mapami). Czekam dalej na odpowiedź z supportu GW2, ale nadziei dużych nie mam. Karta jest wpięta w jedyny slot PCI-E x16 to też sprawdzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Newegg.com GF 7600GT wspiera x16. Podłącz, zainstaluj sterowniki i sprawdź w GPU-Z w jakim trybie działa. Znalazłem też taki obrazek - http://img.techpower...15/gpu-z707.jpg z tego co widać 7600GT jednak działa w trybie x16.

EDIT:

Niech ktoś zmieni nazwę tematu bo chyba jasne jest że procesor nie jest tu problemem.

Racja. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem kartę, przedmuchałem kompa zwracając szczególną uwagę na złącze, włożyłem gf'a i x16 działało. Przeczyściłem też ati i też już jest wszystko w porządku ... . Jak zwykle proste rozwiązania okazały się najskuteczniejsze. Dzięki za pomoc i cierpliwość :). Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...