Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Squezee

Problem z wydajnością komputera

Polecane posty

Witam.

Już od pewnego czasu, zauważyłem, że z moim komputerem, bądź jakimś konkretnym podzespołem jest coś nie tak.

Problem przedstawię na konkretnym przykładzie:

Otóż dawno, dawno temu, grałem na moim sprzęcie w GTA IV, na detalach średnich/wysokich w 40 fps, bez żadnych spadków wydajności. Od tamtego momentu minęło sporo czasu, ale jakiś czas temu na steamie kupiłem całą serie GTA na promocji. Lecz jakie było moje zaskoczenie, kiedy praktycznie nie mogłem grać z powodu niskich fps. Nawet na minimalnych ustawieniach graficznych, gra była praktycznie niemożliwa (doczytywanie tekstur itp.). Samo GTA, nie byłoby problemem, gdyby nie to, że ostatnio tragiczną wydajność zaobserwowałem w wielu innych grach (W "League of Legends" np od momentu kliknięcia "continue" po zakończeniu gry, do pojowanienia się launchera potrafi minąć ok. 15 sek.) Problemy są nawet z używaniem przeglądarki po skończeniu jakiejś gry (freezy na ok 10 sek.).

Jestem pewien, że jest to wina mojego sprzętu. Kolega z identycznym sprzętem, nie ma żadnych problemów, ani z "GTA" ani z "LoLem". Dodam tylko, że próbowałem robić formata, ale w niczym to nie pomogło.

W załączniku dołączam wyniki z benchmarku z GTA IV (różnica w fps między wysokimi i niskimi detalami to 10 fps, i nie sądze żeby to była wina słabej optymalizacji gry).

A oto mój sprzęt:

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9600 GT

Procesor: AMD Athlon? 64 X2 Dual Core Processor 6000+

Ram: 2x1GB DDR2

Płyta główna: MSI K9N6PGM2

Zasilacz: Fortron FSP400-60GLN

Benchmark120901150131- low.txt

Benchmark120901151132- high.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem... problem wyglaada na typowe przeggrzewanie sie pewnie wlaacza sie throttling o ile w ogole te procki mialy taka funkcje

grafike mozesz przetestowac programem furmark z otwartym gpu-z i dac tu screena po minucie, dwoch trwania furmarka

to samo robisz z prockiem tyllko sciagasz program occt i na nim dajesz testowanie procka small data part czyli po polsku party z mala iloscia danych jednak ja staawiam na cpu wiec rob test occt i furmarka olej... przzynajmniej na razie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z testami jest dobry. Ściągnij sobie kilka programów do testowania konkretnych podzespołów i dzięki temu powinieneś się dowiedzieć co jest nie tak. Sprawdź jeszcze zasilacz czy aby na pewno jest w pełni sprawny i jak ktoś już wcześniej wspomniał HD Tune czy z dyskiem jest wszystko ok. Może reset BIOSu by pomógł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jako że z kartą graficzną, procesorem i dyskiem nic nie jest (przynajmniej nikt z was niczego nie znalazł), to może płyta główna bądź RAM? Są może jakieś programy, które mogą sprawdzić stan tych podzespołów, czy może trzeba komputer oddać do serwisu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...