Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Trawka

Nagły wysyp artefaktów w grach

Polecane posty

Witam, ostatnio mam pewien problem, otóż w czasie gry, nagle wysypuje artefaktami, przy czym się zawiesza. Do tego towarzyszą dziwne dźwięki. Zdarza się to tylko w grach, które mocniej obciążają kartę graficzną, Jest to raczej sporadyczne. Moja karta to Gainward GeForce 9600gt, ma ok. 4 lata. Nagrzewa się w stresie max, do 65C, więc to nie jest tak wiele. Próbowałem też ok.3 sterowników, i też się to dzieje. Przez ok. 3 lata miałem tandetny zasilacz, więc być może to jest winą tego. Jeśli to karta, to mogę ją wymienić, ale chciałbym mieć pewność.

Konfig reszty mego kompa:

procesor Phenom II 960T BE

płyta główna ASUS M5A78L-M LX V2

ram 4GB DDR3

zasilacz OCZ modXstream pro 700w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję uruchomić OCCT i testować. Sprawdź na ustawieniach referencyjnych, jak będzie się sypać spróbuj zmniejszy taktowanie procesora i / lub pamięci na karcie graficznej i znowu testuj. Jak pomoże znaczy że sypie się procesor / pamięć na karcie. Jeśli chłodzenie działa i nie jest zakurzone to znaczy że karta do wymiany.

W ostateczności jeśli nic nie pomoże można jeszcze zdjąc chłodzenie z karty, sprawdzić czy styk chłodzenia z procesorem i pamięciami jest ok, może coś tam się obluzowało i chłodzenie nie odbiera ciepła np. od pamięci (a one nie mają czujnika temp. i może się przegrzewają)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi zależy na tym, czy to karta powoduje. Tak mi się przypomniało, że po wymianie zasilacza zabrałem się za podkręcanie, i chyba to mogło jeszcze dobić kartę. Jak się uda, to dodam jakiegoś screena, jak to wygląda. Taka mała uwaga, jak grałem w trybie okna, to gdy wywaliło artefaktami, pokazywało mi błąd aplikacji, a później przeglądarki nie mogły żadnej strony wczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem OCCT na godzinę i nic się nie działo. Wciąż myślę, że to karta, ponieważ jak ostatnio ustawiłem mój sprawdzony profil OC karty, to znacznie szybciej coś wywaliło, ale to jest loteria, kiedy nagle ma focha :D. Pojedynczo artefakty nie występują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...