Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sauron25

Rozwiązany: Problem z odpalaniem komputera - awaria hardware?

Polecane posty

Dzisiaj podczas grania w DayZ obraz na monitorze nagle się zamroził i zamienił w jeden wielki artefakt, udało mi się wyłączyc grę za pomocą zamknięcia procesu jednak przy ponownej próbie odpalenia jej ekran stał się czarny i jedynym wyjśćiem był reset. No i niestety od czasu tego resetu komputer nie odpala się w trybie normalnym i chodzi tylko w trybie awaryjnym na którym aktualnie siędzę. Przeglądając podgląd zdarzeń natrafiłem 2 razy na błąd związany z mostkiem północnym i doczytałem że może to być problem z procesorem, jednak komputer w trybie awaryjnym chodzi normalnie, a jesli byłby to procesor to raczej tryb awaryjny też by nie działał, a także błąd ten wystąpił tylko 2 razy. Natomiast od około 30 minut gdy próbowałem odpalić komputer w trybie normalnym pojawią się tylko BSOD z BCCODE 124 . Próbowałem również przeglądać wygenerowane pliki .dmp niestety nie mam jak zainstalować programu do odczytywania ich, gdyż w trybie awaryjnym instalacja czegokolwiej jest niemożliwa. Dlatego też spakowałem wszystkie zrzuty z dnia dzisiejszego i będe wdzięczny jeśli ktoś ogarnięty w temacie przejrzy je i pomoże mi ustalić co jest przyczyną niemożności odpalenia komputera.

Tutaj macie link do tychże zrzutów https://rapidshare.c...27/Minidump.rar

Podam jeszcze konfigurację komputera:

Procesor: AMD Phenom 2 x4 955 Black Ed. 3.2 ghz

Grafika: HIS HD6850 1 gb DDR5

Mobo: ASUS m4a77- amd770, ddr2,PCI-ex,s-am2 +

Zasilacz: Fortron fsp400- 60ghn 80+

RAM: Kingston Hyper 2x2gb

Chłodzenie: Zalman cnps10x flex + 2x SilentiumPc Zephyr 120

Dzięki za wszelką pomoc gdyż na ten moment nie mam pomysłów co może być przyczyną tych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak na komputerze brata karta uruchamia się w trybie awaryjnym jednak w zwykłym w momencie gdy powinnien pojawić się ekran wybierania użytkownika obraz jest czarny a komputer trzeba zresetować i odpalić w trybie awaryjnym. A co do gwarancji to karta jak i inne części były kupione na stronie esc.pl z 1.5 roku temu, ale niestety paragon zaginął

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem kartę do serwisu i gośc stwierdził że postara się dowiedzieć co jest z nią nie tak. Teraz mam tylko cichą nadzieję że uda się ją odratować bo w takim przypadku albo zostanie sprzedana albo oddana bratu. W każdym razie dziękuje kolegom Helmudowi i Gutkowi za szybką pomoc. Gdy już będe wiedział co w trawie piszczy napiszę rezultaty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za post pod postem ale kartę mam już w domu okazało się że przyczyną awarii były zimne luty. Na szczęście kartę udało się naprawić(teraz zobaczymy tylko na jak długo :) ) ale nie może ona już być wykorzystywana w 100% bo problem może powrócić(dlatego dostanię ją brat - on nie gra w takie wymagające gry jak ja biggrin_prosty.gif). Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc, a temat można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...