Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Totems

BlueScreen: 0x0000001E

Polecane posty

Witam,

proszę o pomoc, gdyż ostatnio pokazał mi się bluescreen: http://i47.tinypic.com/1q3a1l.jpg .

Jest to coś poważnego? Jeżeli tak to co mam zrobić? Proszę o pomoc.

Windows 7 x64

Radeon HD7870

ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

Core i5 2500k

Corsair CMX4GX3M1A1600C9

Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) OEM

BIOS'a nie aktualizowałem gdyż nie chciałem niczego popsuć. Komputer kupiony niedawno więc BIOS chyba też aktualny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie ten sam problem kiedyś. Przyczyną była duża temperatura panująca w środku obudowy. Rzecz się działa

2010 zimną, listopad, albo grudzień ( jak dobrze pamiętam ) Otworzyłem okno -15 na zewnątrz, po chwili resetów nie było.

- Chodzi mi o to, że jeśli komputer ma boki pozamykane, to ciepło nie ma ujścia, kumuluje się tam, i masz resety.

Dokładnie taki sam komunikat miałem, takie same niebieskie tło, białe literki.

Zdejmij boki/bok obudowy, przewietrz pokój, i uruchom komputer bez boków. Gwarantuje, że problem zniknie :D.

Jeśli pomogłem, to napisz w komentarzu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksv6 to tak, jak byś twierdził, że klimatyzacja w aucie da więcej powietrza, niż otwarcie okien i/lub szyberdachu smile_prosty.gif

Nie pojmuję Twego rozumowania smile_prosty.gif Nie ważne, jak będzie dobra obudowa, i tak 100% gorącego powietrza nie wyparuje.

Przy otwarciu obudowy masz 100% powierzchni uchodzenia gorącego powietrza, poza tym nic nie zastąpi zdjęcia obudowy,

otwarcia okna i temperatury w zimie - 15, gdzie wtedy to jest najlepsze chłodzenie biggrin_prosty.gif

Tak samo w lecie można zdjąć boki obudowy, otworzyć okno, i masz lepszą cyrkulację powietrza, niż w niejednej obudowie. Poza tym, każdy wiatrak w obudowie tylko miesza powietrze, a nie wyciąga go z niej.

Żeby było efektowne chłodzenie, to z tyłu obudowy musiały by być 2 wentylatory, na boku jeden duży,

i z przodu obudowy przynajmniej 1, żeby efektowne chłodzenie było, i to najlepiej odwrotnie zamontowane,

żeby wyciągały powietrze, a nie mieszały je tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Razor026 poniekąd, ale nie do końca :) Ja ostatnio komputer czyściłem parę miesięcy temu, a kurzu teraz nie ma nawet

milimetr. Jest trochę, ale to na tym metalowym spodzie obudowy :)

Lepiej mieć otwartą, wtedy wiesz, ile jest kurzu, i czy jest. Obudowa zamknięta ma ten minus ( jeśli są pełne boki ),

w sensie bez pleksi ani nic z tych rzeczy, że nie wiesz, ile kurzu się wewnątrz znajduje. Gorąc może kumulować się, a kurz powodować resety komputera. - Według mnie zdjęcie boków jest najlepszym wyjściem, bo ma się wszystko pod kontrolą, a zawsze można w minutę,

albo dwie aby przeczyścić części pędzlem, szmatką zebrać kurz z metalowego spodu obudowy, lub wszystko szybko odkurzyć.

Mam pytanie, ale jest też ono obserwacją. Metal szybciej kurz przyciąga niż jeżeli krzem ?? Na karcie graficznej, na płycie głównej

jest dużo mniej, prawie wcale kurzu, a na metalowym spodzie obudowy ciut więcej. Dodam, że komputer parę miesięcy stoi otwarty, a ostatnie odkurzanie, to początek tego roku ( max pierwszy kwartał ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie boków w niektórych obudowach (ogólnie w takich, które zostały dobrze zaprojektowane pod względem cyrkulacji powietrza) powoduje pogorszenie warunków chłodzenia niektórych lub wszystkich podzespołów. Co do kurzu - osadza się on z powodu elektryzowania się niektórych podzespołów, później jego część spada na dół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...