Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Steku1997

Grzeje się, po czym traci na wydajności...

Polecane posty

Cześć!

Siadam przed laptopem, uruchamiam go i odpalam jakąś grę. Wszystko git, minęły pierwsze, drugie, trzecie dziesięć minut i wszystko nagle spowalnia - laptop krytycznie traci na wydajności. Można by się domyśleć, że to wina chłodzenia sprzętu. Chodzi mi o to, by podkręcić prędkość wentylatorów i zmienić priorytet ich uruchamiania. Będę wdzięczny, jeżeli wytłumaczycie mi, jak wszystko dokładnie zrobić, mam nadzieję, że wasze wypowiedzi nie zakończą się na "Pobierz to, i tamto..." smile_prosty.gif

Z góry dzięki za pomoc.

P.S. Dobrze by było, gdyby dało się to osiągnąć jakimś programem, bo nie przepadam za majstrowaniem w biosie.

Takie tematy zakładamy w "Sprzęcie", nie w "Dyskusjach...". Temat przeniosłem - Hakken

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rozkręć lapka (jeżeli masz gwarancję, uważaj ze zdejmowaniem plomb!) i wyczyść chłodzenie sprężonym powietrzem a następnie....

2. ....wymień pastę termoprzewodzącą na np. Zalman STG2

3. Skręć lapka spowrotem.

Pomogłem tym jednemu koledze z podobnym problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pasty, to Prolimatech PK-1, jest dużo lepszym wyborem od STG2, skoro to ma ileś lat siedzieć (najlepiej w takiej sytuacji dać Gelid GC-Extreme - trzyma nieźle i długo, a bardzo wydajna - może i kosztuje 80zł, ale za pudełko 10g - PK-1, kosztuje 35zł za 5g).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...